Bliżej Mszy św.

Komunia święta – picie z kielicha

Przyjęcie Krwi Pańskiej może dokonać się przez zanurzenie w niej Hostii i podanie bezpośrednio do ust przyjmującego lub przez picie z kielicha. Wzięcie kielicha w ręce wyraża gotowość brania losu w swoje ręce w sposób świadomy i odpowiedzialny.

To w tym kielichu Krwi Jezusa, kielichu nowego i wiecznego przymierza jest zawarte to wszystko, co oznacza niewierność człowieka i skutki tej niewierności. Ten kielich przedstawia więc z jednej strony gniew Boga wobec ludzkiej nieprawości, z drugiej strony w Jezusie Chrystusie jest znakiem i narzędziem wierności Boga, przebaczającej tę nieprawość człowieka. W tym tkwi istota nowego przymierza. Świadome picie z kielicha uzdalnia do przeżywania własnego życia jako świadectwa nowego przymierza przez przyjmowanie na siebie skutków grzechów własnych i grzechów bliźnich. 

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

06:45 roraty, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Liturgia na dziś

Logowanie