Bliżej Mszy św.

Komunia święta

Komunia święta – przyjmowanie Ciała Pańskiego. Przyjmowanie Ciała Pańskiego to wchodzenie w komunię z Jezusem, który siebie wydał za grzeszników. Na słowa: „Ciało Chrystusa”, przyjmujący wyraża swoją zgodę na tę komunię i zjednoczenie z Jezusem przez odpowiedź: „Amen”, czyli „tak jest”, „niech tak się stanie”.

Ciało Pańskie możemy przyjmować wprost do ust albo na rękę. Aby przyjąć Ciało Pańskie na rękę, należy wyciągnąć nałożone na siebie i skrzyżowane dłonie (lewą na prawej) w kierunku rozdzielającego Komunię świętą. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego na dłoń, drugą ręką bierzemy chleb eucharystyczny i po włożeniu do ust spożywamy go – w obecności tego, kto nam go podał. Zwracamy uwagę na to, by okruchy chleba nie pozostały na dłoni, by wszystko zostało spożyte.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

06:45 roraty, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Liturgia na dziś

Logowanie