Pielgrzymki

Portugalia - 5 dni - 100 lat Objawień Fatimskich

Lizbona – Fatima (2 dni) – Batalha – Alcobaca – Nazare

Termin

Cena za osobę

Nr imprezy

11 – 15 maja 2017 (5dni)

3 290,00 zł

03/2017

 

1 DZIEŃ 11.05.2017 (czwartek) WARSZAWA – LIZBONA

Godz. 04.00 zbiórka przy Kaplicy Lotniskowej na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z pilotem, Msza św., odprawa bagażowa. Godz. 06.25 wylot; przesiadka w Brukseli; godz. 11.50 przylot do Lizbony. W programie dnia zwiedzanie LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem przyjazd do hotelu w miejscowości Obidos, zakwaterowanie (4 noce), gorąca obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ 12.05.2017 (piątek) FATIMA

Po śniadaniu przejazd do FATIMY – całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych w świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki, indywidualna kontemplacja w Kaplicy Objawień. Gorąca obiadokolacja w restauracji w Fatimie. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ 13.05.2017 (sobota) FATIMA

Po śniadaniu pobyt w FATIMIE – udział w uroczystościach obchodów 100 – lecia  objawień z uczestnictwem Ojca Świętego Franciszka, indywidualna kontemplacja w Kaplicy Objawień. Gorąca obiadokolacja w restauracji w Fatimie. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ 14.05.2017 (niedziela) BATALHA – ALCOBACA – NAZARE

W drugiej części dnia zwiedzanie miejscowości BATALHA – klasztor Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa z XIV wieku oraz pobyt w ALCOBACA – Opactwo Cystersów z XII wieku. Na koniec dnia przejazd do miejscowości NAZARE – urocza i niezwykle malownicza wioska rybacka słynąca z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ 15.05.2017 (poniedziałek) LIZBONA – WARSZAWA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko; odprawa bagażowa. Godz. 12.40 wylot (przesiadka w Brukseli); godz. 23.05 przylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Bruksela – Lizbona – Bruksela – Warszawa,
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko,
 • na miejscu transport autokarem,
 • 4 noclegi w hotelu *** w miejscowości Obidos (ok. 80 km od Fatimy) - pokoje 2-3-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 4 śniadania, 4 gorące obiadokolacje,
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne (KL, NNW, BP)
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;
 • na realizację programu należy przeznaczyć 60 EURO/os. (wpłata u pilota w autokarze);
 • godziny wylotów mogą ulec zmianie; program zwiedzania jest ramowy i może ulegać modyfikacjom

 

TERMINY PŁATNOŚCI:

 • Zaliczka w wysokości 1 060 zł do dnia 18.11.2016
 • II transza w wysokości 1 200 zł do dnia  25.02.2017
 • Dopłata w wysokości 1 030 zł do dnia  05.04.2017

 

Osoba odpowiedzialna za pielgrzymkę : Magdalena Gorączniak - magdalena.gorąTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapisy przyjmują Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Mariusz

 

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Papieska intencja apostolstwa modlitwy - maj 2019

Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla całego kontynentu.

Liturgia na dziś

Logowanie