Wielkopostne Kościoły Stacyjne

Po raz szósty zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Publikujemy szczegółowy grafik świątyń warszawskich, które uczestniczą w tym programie.

Począwszy od Wielkiego Postu 2015 roku, a więc już po raz szósty, diecezje warszawskie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

Doświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni coraz liczniej podejmują inicjatywę tej jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu oraz jako przygotowanie do Triduum Paschalnego.

KIEDY GDZIE
26/02 Środa Popielcowa Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1)
27/02 czwartek parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67d)
28/02 piątek parafia Matki Bożej Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A)
29/02 sobota parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20)
01/03 I niedziela Wielkiego Postu Katedra Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika (ul. Floriańska 3)
02/03 poniedziałek parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3)
03/03 wtorek parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2)
04/03 środa parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61)
05/03 czwartek parafia Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1)
06/03 piątek parafia Św. Ojca Pio (ul. Gen. A. E. Fieldorfa 1)
07/03 sobota parafia Św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2)
08/03 II niedziela Wielkiego Postu Bazylika archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8)
09/03 poniedziałek parafia Matki Bożej z Lourdes (ul. Wileńska 69)
10/03 wtorek parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Przy Agorze 9)
11/03 środa parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38)
12/03 czwartek parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72)
13/03 piątek parafia Św. Maksymiliana Kolbego (ul. Rzymowskiego 35)
14/03 sobota parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Przyrynek 2)
15/05 III niedziela Wielkiego Postu Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Kawęczyńska 53)
16/03 poniedziałek parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95)
17/03 wtorek parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61)
18/03 środa parafia Św. Wincentego Pallotiego (ul. Skaryszewska 12)
19/03 czwartek parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12)
20/03 piątek parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4)
21/03 sobota parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35)
22/03 IV niedziela Wielkiego Postu Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3)
23/03 poniedziałek parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21)
24/03 wtorek parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11)
25/03 środa parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4a)
26/03 czwartek parafia Wszystkich Świętych (pl. Grzybowski 3/5)
27/03 piątek parafia Matki Bożej Różańcowej (ul. Wysockiego 8)
28/03 sobota parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7)
29/03 V niedziela Wielkiego Postu Konkatedra Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365)
30/03 poniedziałek parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18)
31/03 wtorek parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2)
01/04 środa parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9)
02/04 czwartek parafia Św. Zygmunta (pl. Konfederacji 55)
03/04 piątek parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16)
04/04 sobota parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39)
05/04 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (Komisji Edukacji Narodowej 101)

Porządek Mszy św.

Msze Święte sprawowane są bez udziału wiernych.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Liturgia na dziś

Logowanie