Świadectwa

Odnowa w Duchu Świętym

Świadectwa

Marek. W domu mąż, ojciec i dziadek. W życiu entuzjasta narciarstwa i muzyki.

20 lat temu Bóg przemienił moje życie, można by powiedzieć, narodziłem się na nowe. Dziś wiem, że Jezus walczył o mnie przez ponad 40 lat. Choć wychowałem się w rodzinie chrześcijańskiej to Bóg zajmował jedno z ostatnich miejsc w naszym domu. Kiedyś usłyszałem ciekawe określenie, wiara porcelanowa. To tak jak zastawy porcelanowe wyjmowane z kredensu kilka razy do roku z okazji świąt i uroczystości. W Kościele bywałem okazjonalnie najczęściej na ślubach i pogrzebach. Choć powodziło mi
się całkiem nieźle, dom, rodzina, niezłe zarobki, firma, ale czegoś mi brakowało, do tego doszła choroba.

Mam na imię Robert. Jestem we wspólnocie Odnowy w Duchu Św. od trzech lat. Gdy wstępowałem do wspólnoty, usłyszałem zdanie, które zapadło mi mocno w pamięć: „Przeciwieństwem miłości wcale nie jest nienawiść, przeciwieństwem miłości jest lęk i strach”. Do momentu wstąpienia do wspólnoty wydawało mi się ze prowadzę uczciwe, prawe, chrześcijańskie życie: mam żonę, dzieci, jesteśmy szczęśliwą rodziną, mam pracę, która daje mi dużo zadowolenia. Nic nie muszę w moim życiu zmieniać. Jednak Duch Św. miał dla mnie plan: zaprowadził mnie do wspólnoty, i zaczął drążyć moje serce i sumienie tym właśnie zdaniem.

Odnowa w Duchu Świętym