Świadectwa

Odnowa w Duchu Świętym

Świadectwo Marka

Marek. W domu mąż, ojciec i dziadek. W życiu entuzjasta narciarstwa i muzyki.

20 lat temu Bóg przemienił moje życie, można by powiedzieć, narodziłem się na nowe. Dziś wiem, że Jezus walczył o mnie przez ponad 40 lat. Choć wychowałem się w rodzinie chrześcijańskiej to Bóg zajmował jedno z ostatnich miejsc w naszym domu. Kiedyś usłyszałem ciekawe określenie, wiara porcelanowa. To tak jak zastawy porcelanowe wyjmowane z kredensu kilka razy do roku z okazji świąt i uroczystości. W Kościele bywałem okazjonalnie najczęściej na ślubach i pogrzebach. Choć powodziło mi
się całkiem nieźle, dom, rodzina, niezłe zarobki, firma, ale czegoś mi brakowało, do tego doszła choroba.

Zacząłem szukać uzdrowienia u lekarzy, uzdrowicieli, próbowałem najróżniejszych metod z medytacją transcendentalną włącznie i nic nie pomagało. Którejś nocy w swojej
bezradności zawołałem do Boga „jeśli naprawdę jesteś to mi pomóż się modlić” bo nie za bardzo wiedziałem jak to się robi.. Następnego dnia rano obudziłem się innym człowiekiem zdrowy, radosny pełen chęci do życia i co najważniejsze miałem wielkie pragnienie poznania Tego, który mnie uzdrowił. W najbliższą niedzielę byłem już w Kościele, gdzie spotkałem wspaniałego księdza, który zaprosił mnie na spotkania Odnowy w Duchu Świętym. I tu następny szok, zobaczyłem Kościół radosny. pełen entuzjazmu i żywej wiary. Po kilku spotkaniach miałem więcej przyjaciół niż przez całe moje życie. «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć
królestwa Bożego» J.3,3 „Narodzić się na nowo” to znaczy „odrodzić się w Bogu”.

W Odnowie w Duchu Świętym oprócz poznania wspaniałych ludzi, którzy żyją tym w co wierzą, pogłębiłem relacje z Bogiem Ojcem, Jezusem i z Duchem Świętym przez
formacje, rekolekcje, seminaria. To zaowocowało i owocuje nadal uwolnieniem od lęku, zamartwiania, narzekania, a otwiera na relacje z drugim człowiekiem, na posługę w Kościele, łatwość przebaczania, pragnienie jeszcze większego poznania Boga poprzez czytanie i rozważanie Pisma Świętego. Wiem, że im więcej oddam Bogu tego co uważam za moje, tym więcej otrzymam od Niego, bo On daje na maksa i nie daje byle czego żadnych podróbek tylko „produkty” z najwyższej półki. Spełnia moje marzenia, a najpiękniejsze jest to, że dostaje to czego się zupełnie nie spodziewam ponad moje najśmielsze oczekiwania.

Piszę to świadectwo, aby zachęcić Ciebie do „małego” szaleństwa i to nie ważne czy masz 20 czy X-lat, do pójścia z Jezusem przez życie - niczym nie ryzykujesz On wie najlepiej
czego ci potrzeba, żeby Twoje życie i nie tylko było spełnione, szczęśliwe. „Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”.
Rzekł do niego Natanael: „Czyż może być co dobrego z Nazaretu?” Odpowiedział mu Filip: „Chodź i zobacz”. J 1,45-46

Odnowa w Duchu Świętym

Triduum Paschalne 2019

Wielki Czwartek

18:00 - Msza Wieczerzy Pańskiej


Wielki Piątek

08:00 - Godzina Czytań i Jutrznia

18:00 - Liturgia na cześć Męki Pańskiej


Wielka Sobota

08:00 - Godzina Czytań i Jutrznia


Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

sobota

20:30 - Wigilia Paschalna

niedziela

06:00 - procesja rezurekcyjna i druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego

08:30 - Msza św.

10:00 - Msza św.

11:30 - Msza św.

13:00 - Msza św.

18:00 - Msza św.


Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. wg porządku niedzielnego

Papieska intencja apostolstwa modlitwy - kwiecień 2019

Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.

Liturgia na dziś

Logowanie