Wiadomości Parafialne - 927/2017/05/28

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu, aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie, przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy na nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego, dziś o 17.30, w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Dzieci, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej, dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 celebrują rocznicę tego wydarzenia.
  • Ks. neoprezbiter Przemysław Skąpski odprawi dziś w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Po Mszy św. ks. Przemysław udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  • Nasz Ordynariusz, abp Henryk Hoser SAC, z dniem 28. maja 2017 r. mianował ks. Przemysława Skąpskiego wikariuszem naszej parafii. Życzymy ks. Przemysławowi obfitości łask Bożych w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 2. czerwca, wizytę u chorych rozpoczniemy od godz. 10.00. Następna wizyta będzie po wakacjach, we wrześniu.
  • W sobotę (03.06) odbędą się zbiórki: ministrantów o godz. 9.00, kandydatów o godz. 10.00 i lektorów o godz. 17.00.
  • Zapraszamy na nowennę przed peregrynacją obrazu MB Częstochowskiej, w sobotę, 3. czerwca. Na Mszy św. wigilijnej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, służby liturgicznej, wspólnot parafialnych, rodzin z naszej parafii jak również o owocne przeżycie nawiedzenia Matki Bożej. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo różańcowe i czerwcowe oraz czuwanie modlitewne prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym, połączone z prośbą o wylanie Ducha Świętego na zgromadzonych. Modlitewne czuwanie zakończy się o godz. 22.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii gościć będziemy diecezjalną telewizję internetową Salve TV. Msza św. o godz. 10.00 będzie transmitowana w internecie. Podczas Mszy św. wysłuchamy świadectwa ewangelizacyjnego. Po Mszach św. rozprowadzane będą materiały ewangelizacyjne. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie działalności telewizji internetowej. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór uwielbienia prowadzony przez Ewangelizatora i zespół „Falenica dla Jezusa”.
  • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożenie ofiary na kościół: 2683 zł. 36 gr.
  • Dziękujemy panu Jackowi Wiśniewskiemu za posadzenie kwiatów wokół kościoła.
  • 4. czerwca mija 100 lat od utworzenia Armii Polskiej we Francji. Dzięki niej odradzająca się Polska zapewniła sobie miejsce w gronie zwycięskich mocarstw w czasie I wojny światowej. Delegacja tej Armii została nazwana Błękitną. Wywodząca się z tej formacji 13. Dywizja Piechoty walczyła na terenie dzisiejszej dzielnicy Wawer we wrześniu 1939 r. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się za żołnierzy tej Armii poległych w latach 1918-1920 oraz 1939-1945.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Wojciech Maria Pietrzyk, kawaler z par. MB Anielskiej w Warszawie, i Ada Magdalena Szymaniak, panna z par. tut.
  • Marcin Jan Głuszek, kawaler z par. tut., i Katarzyna Gach, panna z par. św. Jadwigi Śląskiej w Hedwiżynie.
  • Kamil Edward Rycharski, kawaler z par. tut., i Joanna Barnarda Rzepka, panna z par. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach.