Wiadomości Parafialne - 930/2017/06/18

• Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • W ramach przygotowania do odpustu parafialnego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w środę, czwartek i piątek, od godz. 15.00 do 18.00.
  • W czwartek, 22. czerwca, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej, pobłogosławimy wianki.
  • W piątek, 23. czerwca, obchodzimy uroczystość NSPJ i odpust parafialny. W tym dniu Msze św. sprawujemy o godz.: 7.00; 9.00 na zakończenie roku szkolnego SP124; 15.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ojciec Paulin Ireneusz Wybraniak. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na agapę. Prosimy o przyniesienie ze sobą daru na agapę (sałatki, ciasta, itp.). Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w przygotowanie odpustu parafialnego. Kancelaria parafialna nie będzie czynna po Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 19.00 zapraszamy na konferencję chrzcielną prowadzoną przez Domowy Kościół.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres wakacji. Podczas wakacji, w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W tygodniu nie będzie Mszy św. w piątek o godz. 15.00. Intencję Mszy św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych sprawować będzie ksiądz przebywający na urlopie. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę dla intronizacji NSPJ będzie w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 19.30. Kancelaria parafialna podczas wakacji czynna będzie we wtorki i piątki w godzinach: 7.30-8.30 i 18.45-19.30. W okresie wakacyjnym drukować będziemy skróconą wersję Wiadomości Parafialnych.
  • W przyszłą niedzielę, 25. czerwca, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek Caritas parafialnego na dofinansowanie kolonii dla dzieci z ubogich rodzin. Taca przeznaczona będzie na kościół w Wólce Mińskiej.
  • W zakrystii możemy odebrać bilety na rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą na Stadionie Narodowym 1. lipca b. r.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Konrad Kowalczyk, kawaler z par. św. Stefana w Warszawie, i Barbara Dorota Wiśniewska, panna z par. tut.
  • Piotr Robert Rodak, kawaler z par. tut, i Karolina Anna Galek, panna z par. Bożego Ciała w Warszawie.
  • Kamil Konrad Różycki, kawaler z par. MB Królowej Polskich Męczenników, i Aneta Smaga, panna z par. tut.