Wiadomości Parafialne - 936s/2017/07/30

• W tym tygodniu obchodzimy:
    • w poniedziałek (31. lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
    • we wtorek (1. sierpnia) św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    • w piątek (4. sierpnia) św. Jana Marii Vianeneya, prezbitera
  • We wtorek 1. sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944). Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli podczas Powstania oraz o żyjących Powstańcach.
  • W środę 2. sierpnia udziela się odpustu zupełnego, zwanego Porcjunkuli wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.
  • W piątek 4. sierpnia przypada pierwszy piątek miesiąca.
  • W ramach nowenny przed peregrynacją wizerunku MB Częstochowskiej, zapraszamy w sobotę 5. sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00 i różaniec. Peregrynacja rozpocznie się w naszej Diecezji 2. września na Rynku w Radzyminie.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.