Wiadomości Parafialne - 938s/2017/08/13

• Dzisiejsza taca przeznaczona jest na kościół w Wólce Mińskiej.
  • W poniedziałek, 14. sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera.
  • We wtorek, 15. sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to równocześnie uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki naszej diecezji. Porządek Mszy świętych wakacyjny niedzielny. W tym dniu błogosławimy zioła i kwiaty.
  • We wtorek, 15. sierpnia, przypada również 97. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”.
    • W czwartek, 17. sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  • W sobotę, 19. sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. W sierpniu sprawujemy nabożeństwo 19. dnia miesiąca, ponieważ 13. sierpnia Pastuszkowie byli uwięzieni i dopiero po ich uwolnieniu Matka Boża ukazała się im właśnie 6 dni później. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą lampiony. Rozważania różańcowe i modlitwę prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.