Wiadomości Parafialne - 941s/2017/09/02

• W naszej parafii przeżywamy dziś niedzielę ewangelizacyjną. Witamy ojca Remigiusza Recława SJ wraz z ekipą. Wysłuchamy słowa Bożego i konferencji po Mszy św. o 10.00, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszach mamy możliwość nabycia m.in. książek autorstwa o. Remigiusza. W ten sposób wesprzemy dzieło ewangelizacji prowadzone przez o. Remigiusza.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o 13.00 odbędzie się nabożeństwo i procesja eucharystyczna oraz spotkanie Koła Żywego Różańca w domu parafialnym.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • W poniedziałek (04.09) rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi z racji nowego roku pracy.
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację uwielbienia we wtorek (05.09) po Mszy św. o 18.00.
  • W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (07.09) wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego; w piątek (08.09) święto Narodzenia NMP.
  • Zapraszamy na konferencję chrzcielną w piątek (08.09) o godz. 18.45. Konferencję prowadzi Domowy Kościół.
  • Poradnia Rodzinna otwarta będzie w sobotę (09.09) w godzinach: 15.30-16.30.
  • W sobotę (09.09) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert "CYKL ŚWIĄT MARYJNYCH - KORONA" upamiętniający 300 lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na koncercie wystąpi chór, soliści i orkiestra. Muzykę skomponował o. Ireneusz Wybraniak, paulin.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na WSD naszej Diecezji, po Mszach zbierana będzie puszka Caritas Parafialnego na ubogich z parafii.
  • W drugie niedziele miesiąca, po Mszy św. o 18.00, prowadzona będzie modlitwa wstawiennicza, uzdrowienia i uwolnienia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w przyszłą niedzielę (10.09) po Mszy św. o 18.00.
  • Termin zgłoszeń na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Gietrzwałdzie mija w przyszłą niedzielę (10.09). Jeżeli nie zgłosi się wymagana liczba uczestników, pielgrzymka zostanie odwołana. Pielgrzymka planowana jest na sobotę 23. września. Koszt 100 zł. Wyżywienie we własnym zakresie.
  • W niedzielę (10.09) Mszą św. o godz. 10.00 rozpocznie się nowy rok harcerski. Po Mszy św. odbędzie się konferencja "Skauting - najlepsze, co możemy dać naszym dzieciom" oraz apel w jednostkach. Dla zainteresowanych prowadzony będzie nabór do jednostek.
  • W szkole przy ul. Poezji 19 prowadzone są dla chętnych warsztaty muzyczne „Bene Musica w Falenicy”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.