Wiadomości Parafialne - 945/2017/10/01

• Zgodnie z zapowiedzią możemy się dzisiaj włączyć w akcję promowaną przez KEP „Zatrzymać aborcję”. Dziękujemy młodzieży oazowej za zbieranie podpisów.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawować będziemy w październiku o godz. 17.30. Zachęcamy również dzieci do modlitwy różańcowej. Dla dzieci mamy przygotowane obrazki tematycznie związane z 140. rocznicą objawień maryjnych w Gietrzwałdzie (1877 r.). To jedyne objawienia maryjne w Polsce uznane przez Stolicę Apostolską. Maryja przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie i prosiła o codzienne odmawianie różańca.
  • Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP i postanowieniem naszego Biskupa Henryka, po Mszach św. zbierana jest puszka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18.00 i pierwsze spotkanie po wakacjach.
  • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Koło Żywego Różańca zaprasza po nabożeństwie na spotkanie w domu parafialnym.
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację we wtorek (03.10) po Mszy św. o 18.00.
  • Zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę chóru parafialnego i spotkanie organizacyjne w czwartek (05.10) o godz. 19.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca (06.10) wizyta u chorych od godz. 10.00. Ks. Proboszcz chorych odwiedzi ok. godz. 12.00.
  • Zapraszamy na konferencję chrzcielną w piątek (06.10) o godz. 18.45 w domu parafialnym. Konferencję prowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
  • W ramach akcji "Różaniec do granic" zapraszamy w sobotę (07.10) do kościoła na modlitwę różańcową w godzinach 11.00-14.00. W tym czasie, w kościołach stacyjnych w Polsce, celebrowana będzie Msza św. i modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny. Z naszej parafii uczestnicy pielgrzymki do Medżugorje będą modlić się w kościele stacyjnym przy południowej granicy Polski.
  • Zeszłorocznych kandydatów do służby liturgicznej ołtarza zapraszamy na zbiórkę w sobotę (07.10) o godz. 9.00. Zbiórka służby liturgicznej ołtarza (ministrantów i lektorów) w sobotę (07.10) o godz. 17.00.
  • Zapraszamy na promocję ministrancką, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę (08.10) na Mszy św. o godz. 10.00.
  • Zgodnie z zapowiedzią Listu KEP, w przyszłą niedzielę (08.10) obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tradycyjnie po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na uczącą się młodzież z ubogich rodzin (stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia).
  • W przyszłą niedzielę (08.10) taca przeznaczona jest na Dom Świętej Siostry Faustyny.
  • Rozpoczęliśmy wymianę okien w domu parafialnym na poziomie kancelarii. Całkowity koszt wymiany okien na tym poziomie wynosi 26 170 zł. Dziękujemy Kręgom Domowego Kościoła (rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie) za sfinansowanie tych prac. Ofiarna postawa kręgów Domowego Kościoła jest znakiem troski o wspólnotę parafialną i przykładem wypełnienia przykazania kościelnego, które mówi o potrzebie zaangażowania się w realizację materialnych potrzeb wspólnoty Kościoła.
  • Caritas Parafialny zaprasza dzisiaj na nowe otwarcie księgarenki. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, a szczególnie do dzieci, na które czekają niespodzianki i wspólna herbatka. Wejście do księgarenki znajduje się z tyłu kościoła od ul. Czekanowskiej. Dziękujemy prezes Caritas Parafialnego pani Barbarze Król, sekretarz pani Elizie Pieczka i wszystkim Wolontariuszom za ich ofiarną służbę w ramach diakonii parafialnej na rzecz potrzebujących. Również składamy wyrazy wdzięczności wszystkim Ofiarodawcom za okazywaną pomoc i wsparcie finansowe.
  • Msza św. w intencji Podopiecznych, Wolontariuszy i Ofiarodawców Caritas Parafialnego sprawowana będzie we wtorek (10.10) o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (02.10) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; we wtorek (03.10) święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę (04.10) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek (05.10) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę (07.10) wspomnienie NMP Różańcowej.