Wiadomości Parafialne - 953/2017/11/26

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego. obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 sprawować będziemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu.
  • Dzisiaj, po Mszach św., harcerze rozprowadzają kalendarze na przyszły rok. Pozyskane fundusze przeznaczone są na zagraniczny obóz harcerski.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 1. grudnia, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 1. grudnia, odwiedzimy chorych od godz. 10.00.
  • Ze względu na pierwszy piątek miesiąca i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, 1. grudnia, kancelaria parafialna będzie czynna w godz.: 7.30 - 9.30 oraz 17.00 - 17.45.
  • Z racji pierwszej soboty miesiąca, 2. grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  • Za tydzień, 3. grudnia, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Jednocześnie jest to rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: Zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym.
  • W przyszłą niedzielę, 3. grudnia, po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  • Biuro podróży HERMES organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 10 - 17 kwietnia 2018 roku. Koszt pielgrzymki: 3670 zł + 100 USD. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz. Spotkanie informacyjne połączone z wpłatą zaliczki odbędzie się 3. grudnia po Mszy św. wieczornej. W przedsionku kościoła i gablocie znajdują się szczegółowe informacje o pielgrzymce.
  • W koszu przy ołtarzu św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla ubogich z parafii. W księgarence parafialnej są już do nabycia wigilijne świece Caritas, kalendarze na rok 2018 oraz Oremus na grudzień i styczeń. W przyszłą niedzielę, 3. grudnia, pod hasłem "Podaruj drobiazg samotnemu sąsiadowi" odbędzie się świąteczny kiermasz Caritas. Zapraszamy do stoiska po Mszach św.