Wiadomości Parafialne - 954/2017/12/03

• Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  • W Adwencie (poza uroczystościami i niedzielami) zapraszamy na roraty o godz. 6.45. Na Msze św. roratnie przychodzimy z lampionami.
  • W dni powszednie Adwentu sprawowana będzie jutrznia o godz. 6.00 w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin ze wspólnotą Neokatechumenalną.
  • Caritas zaprasza na kiermasz świąteczny. Przed kościołem możemy nabyć świece, upominki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ubogim z parafii. W koszu przy ołtarzu św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla ubogich z parafii.
  • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Po procesji Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym dzisiaj o godz. 19.00.
  • W piątek, 8. grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji można spożywać pokarmy mięsne. W godzinie łaski (12.00 - 13.00) możemy zgromadzić się na modlitwie w kościele. Msze św. w tym dniu: 7.00, 15.00, 18.00.
  • Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w piątek, 8. grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzą państwo Madaj.
  • W przyszłym roku przeżywać będziemy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii (11.05.2018). W ramach przygotowania do tego wydarzenia rozpoczniemy cykl tzw. Niedziel Maryjnych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pierwszą z nich. W naszej parafii gościć będziemy o. Sebastiana Wiśniewskiego, oblata z sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.
  • W przyszłą niedzielę, 10. grudnia, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • Tradycyjnie w zakrystii możemy nabyć opłatki wigilijne. W ten sposób możemy wesprzeć Siostry Sakramentki.
  • Jako owoc pielgrzymki do Medżugorje zrodziła się inicjatywa modlitwy różańcowej ulicami miasta. Modlitwa rozpoczyna się codziennie o 21:30 przy grocie MB, każdy może dołączyć do niej.
  • Podajemy do wiadomości, że Marcin Sęk jest kandydatem do kapłaństwa. W ramach formacji przewidziane jest udzielenie posługi lektoratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest w sumieniu poinformować ks. Proboszcza lub bezpośrednio Biskupa.