Wiadomości Parafialne - 956/2017/12/17

• W dniach od 17. do 19. grudnia przeżywamy parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Żelazo, dyrektor ośrodka rekolekcyjnego w Osinach. W poniedziałek (18.12) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.45, 11.00 i 18.00; o 19.30 celebracja sakramentu pokuty i pojednania ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. We wtorek (19.12) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.45, 11.00, 18.00 i 19.30. Na zakończenie rekolekcji (we wtorek) taca przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako dowód naszej wdzięczności za jego posługę. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach i spowiedzi, która będzie możliwa podczas każdej Mszy św. We wtorek, ze względu na rekolekcje, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś o 18.00 w kościele.
  • W ostatnim tygodniu Adwentu szczególnie zachęcamy do udziału w jutrzni o godz. 6.00 i Mszy św. roratniej o godz. 6.45. Nasz udział w porannej modlitwie Liturgią Godzin i Mszy św. roratniej jest wyrazem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.
  • W przyszłą niedzielę (24.12 - IV Niedziela Adwentu) przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na pasterkę, 25. grudnia, o 00.00, pół godziny wcześniej rozpoczniemy przeżywanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego Godziną Czytań.
  • W zakrystii możemy nabyć opłatki wigilijne. W ten sposób wesprzemy Siostry Sakramentki.
  • W niedzielę, 7. stycznia 2018 roku, rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Już teraz zachęcamy do udziału. Zachęcać będziemy również podczas wizyty kolędowej oraz upoważnieni wolontariusze będą docierać do naszych domów z zaproszeniem na te katechezy.
  • Informujemy, że uległ zmianie termin pielgrzymki do Ziemi Świętej (W ojczyźnie Chrystusa - pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej). Pielgrzymka obędzie się w dniach 19 – 27 kwietnia 2018. W Wiadomościach Parafialnych drukujemy plan pielgrzymki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  • Parafialny Zespół Caritas zaprasza dziś w godz. 7.45 - 14.15 do księgarenki, w której można nabyć wigilijne świece Caritas, lekturę duchową, kalendarze na rok 2018, gwiazdki na choinkę i inne świąteczne drobiazgi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej parafii.
  • Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.