Wiadomości Parafialne - 957/2017/12/24

• Dzisiaj przypada IV Niedziela Adwentu oraz Wigilia Narodzenia Pańskiego. W związku z Wigilią Uroczystości nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 18.00.
  • Dzisiaj wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Dzieląc się opłatkiem przeżywajmy to rodzinne spotkanie w miłości i radości z Narodzenia Pańskiego.
  • Serdecznie zapraszamy na Pasterkę - Mszę św. o północy, którą poprzedzi Godzina Czytań o godz. 23.30. Następne Msze w Uroczystość Narodzenia Pańskiego o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. o 11.30 tradycyjnie podzielimy się tortem urodzinowym Pana Jezusa.
  • Taca podczas pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia
  • W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu taca przeznaczona będzie na budowę nowych świątyń w Diecezji.
  • Przypominamy, że dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta, a nie uroczystości, i nie znoszą piątkowego postu.
  • Od piątku (29.12) rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy: piątek, 29. grudnia (od 16.00) ulica Walcownicza (segmenty 25, 27, 29, 31, 33, 35, 36, 37, 38, 39, 40); sobota, 30. grudnia (od 10.00) ulice: Walcownicza (osiedle za szkołą), Narcyzowa. Oczekując na księdza zostawmy uchyloną furtkę i zapalone światło przed domem.
  • Podczas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki w godz. 7.30 - 8.30. Przez cały styczeń Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku sprawować będziemy o godz. 19.00. W czwartki nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Nie będzie również Adoracji prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym w pierwszy wtorek miesiąca. W piątki Adoracja prowadzona przez wspólnotę dla Intronizacji NSPJ będzie w godzinach 17.45 - 18.45.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jednocześnie jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 18.00 sprawować będziemy nabożeństwo na zakończenie roku.
  • W zakrystii możemy nabyć opłatki wigilijne. W ten sposób wesprzemy Siostry Sakramentki.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w katechezach dla dorosłych i młodzieży, które będą głoszone od 8. stycznia 2018 r. w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w kościele.
  • Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym i Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami Gminy Wawer za przygotowanie szopki betlejemskiej, wspólnocie Neokatechumenalnej za organizację choinek i dekoracji świątecznej oraz młodzieży oazowej za przystrojenie choinek.
  • Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.