Wiadomości Parafialne - 969/2018/03/18

• Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  • Zapraszamy na modlitwę wstawienniczą dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Dzisiaj, po Mszach św., zbiórka do puszek Caritas na potrzebujących z parafii.
  • W poniedziałek, 19. marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Msze św. o godz.: 7:00 i 18:00. Pamiętajmy w modlitwie o Abp-ie Henryku Hoserze, który 19. marca obchodzi 13. rocznicę święceń biskupich.
  • Adoracja prowadzona przez wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w piątki w godz.: 16:45 - 17:45.
  • W piątek, 23. marca, po Mszy św. o godz. 18:00 sprawować będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Falenicy. Rozpoczniemy przed kościołem, następnie przejdziemy ulicami: Bartoszycką, Petunii, Hiacyntową, Margerytki, Zabawną, Filmową i Bartoszycką. W tym dniu jest tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej (nie będzie nabożeństwa o godz. 17:15). Zapraszamy chętnych do niesienia krzyża. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
  • Rodziców i chrzestnych dzieci chrzcielnych zapraszamy na katechezę w piątek, 23. marca, o godz. 17:00 w domu parafialnym. Katechezę poprowadzi Domowy Kościół.
  • Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę, 24. marca, o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę, 25. marca, przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie męki Chrystusa. Mszę św. o godz. 10:00 poprzedzi procesja z palmami od groty MB. Podczas obrzędu błogosławieństwa palm członkom wspólnoty Neokatechumenalnej zostaną wręczone palmy z Jerozolimy. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15.
  • Caritas parafialny zaprasza do pomocy przy przygotowaniu palm i prosi o dostarczenie bukszpanu w tym celu. Kontakt z p. Barbarą Król - tel. 664 924 508.
  • Caritas zaprasza do księgarenki, w której można nabyć kwietniowe wydanie Oremus, nowe pozycje książkowe, zaproszenia komunijne i dewocjonalia.
  • W koszu, przy ołtarzu św. Maksymiliana, możemy składać świąteczne dary dla ubogich z parafii.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.