Wiadomości Parafialne - 972/2018/04/08

• Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, kończy się oktawa Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  • Z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15:00 oraz Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16:00.
  • Udziela się odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25. marca. Msze święte sprawować będziemy o godz. 7:00 i 18:00.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę, 11. kwietnia, na modlitwę różańcową o godz. 17:00 i na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  • Zapraszamy narzeczonych na spotkanie organizacyjne kursu przedmałżeńskiego w piątek, 13. kwietnia, o 18:45 w domu parafialnym.
  • W sobotę, 14. kwietnia, przypada 1052. rocznica Chrztu Polski.
  • W ramach przygotowania do peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej, w przyszłą niedzielę (15. kwietnia) sprawować będziemy Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:00. Ks. Jan Pęzioł z sanktuarium maryjnego w Wąwolnicy (diec. lubelska) wygłosi homilię i poprowadzi modlitwę o uzdrowienie.
  • 11. maja 2018 naszą parafię nawiedzi MB w kopii wizerunku jasnogórskiego. Nawiedzenie przebiega pod hasłem "Uczyńcie wszystko cokolwiek wam mój Syn powie". Czas nawiedzenia poprzedzą: niedziela odnowienia przyrzeczeń małżeńskich (6. maja 2018) oraz trzydniowe ćwiczenia rekolekcyjne od 8. do 10. maja. Przygotowanie poprowadzi o. Romuald z Instytutu Szensztackiego. Porządek Mszy św. podczas rekolekcji o godz.: 7:00, 11:00, 16:00, 18:00.
  • Nawiedzenie NMP w naszej parafii rozpocznie się 11. maja br. wg następującego porządku:
    • 18:00 Nabożeństwo oczekiwania
    • 19:00 Powitanie obrazu i Msza św. pod przewodnictwem J. E. Bpa Marka Solarczyka
    • 21:00 Apel Jasnogórski
    • 22:00 Czuwanie młodzieży
    • 23:00 Modlitwa za zmarłych
    • 00:00 Msza św. ("Pasterka Maryjna") sprawowana przez księży pochodzących z parafii i tych, którzy pracowali w parafii
    • 01:00 - 07:30 - Czuwanie wspólnot i parafian z poszczególnych ulic
    • 07:30 Godzinki
    • 08:00 Msza św. w intencji chorych z sakramentem namaszczenia chorych
    • 10:00 Msza św. z udziałem dzieci i rodziców
    • 12:00 Msza św. z udziałem młodzieży
    • 16:00 Nieszpory
    • 16:30 Msza św. na zakończenie nawiedzenia
  • Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w przygotowaniu peregrynacji obrazu MB w naszej parafii. Wykorzystajmy ten czas łaski dla odnowy duchowej naszego życia osobistego, rodzinnego i parafialnego. Także od strony zewnętrznej zadbajmy o wystrój naszych domów przyozdabiające je wizerunkami MB, flagami lub innymi elementami kultu religijnego.
  • Kolejne spotkanie młodszej grupy rodzin szensztackich odbędzie się w sobotę, 14. kwietnia, o godz. 16:00 w Świdrze u sióstr szensztackich (Otwock, ul. Czecha 9/11).
  • Zachęcamy do udziału w Marszu Świętości Życia, w niedzielę, 15. kwietnia. Szczegóły na plakatach i ulotkach w kruchcie kościoła.
  • W przyszłą niedzielę, 15. kwietnia, po Mszach św. Caritas parafialny zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz potrzebujących parafian.
  • Dziękujemy młodzieży oazowej za pomoc w przedświątecznym sprzątaniu kościoła.