Wiadomości Parafialne - 976/2018/05/06

• Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania przed przybyciem obrazu MB Częstochowskiej do naszej parafii. Przygotowaniom przewodniczy o. Romuald z Instytutu Ojców Szensztackich. Dzisiaj, podczas Mszy św., małżonkowie odnawiają swoje przymierze małżeńskie. We wtorek rozpoczną się trzydniowe rekolekcje przed peregrynacją. Msze św. podczas rekolekcji o godz. 7:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi o. Romuald. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby wspólnoty Ojców Szensztackich, jako wyraz naszej wdzięczności za posługę rekolekcjonisty i czas peregrynacji. W czwartek i piątek nie będzie adoracji. Nie będzie też Mszy św. w piątek o godz. 15:00.
  • W piątek, 11. maja, nawiedzi nas Matka Boża w wizerunku jasnogórskim. O godz. 18:00 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania. O godz. 18:15 wyruszymy procesyjnie ulicą Bartoszycką i Narcyzową, aby na skrzyżowaniu ulic Walcowniczej i Narcyzowej powitać Matkę Bożą w jej wizerunku jasnogórskim (ok. godz. 18:30). Następnie w procesji przeniesiemy obraz ulicą Narcyzową i Bartoszycką do kościoła, gdzie rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Bpa Marka Solarczyka. Zapraszamy do udziału w powitaniu Matki Bożej. Prosimy o udekorowanie domów wizerunkami MB i flagami. Flagi i wizerunki MB możemy nabyć w księgarence parafialnej. Możemy zaopatrzyć się tam również w chorągiewki, które możemy mieć ze sobą podczas powitania MB. Foldery ze szczegółowym planem nawiedzenia parafii przez obraz MB Częstochowskiej znajdują się w przedsionku kościoła. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania oraz czuwanie przy obrazie. Publikujemy listę ulic i wspólnot przyporządkowanych do czuwania. Obraz MB pozostanie w naszej parafii do soboty, 12. maja. W sobotę o godz. 16:30 odprawimy Mszę św. na zakończenie peregrynacji. Podczas tej Mszy poświęcona zostanie kopia obrazu MB Częstochowskiej, która będzie peregrynować po rodzinach parafii. Obraz pozostaje w rodzinie przez dobę. Należy przekazać obraz do następnej rodziny wg listy około godz. 19 następnego dnia. Do obrazu dołączamy książeczki z propozycjami modlitw. Zachęcamy, aby ten czas spędzić w gronie rodzinnym, na wspólnej modlitwie, rozmowie, posiłku. Znajdźmy też czas na czytanie Ewangelii, byśmy mogli usłyszeć i wypełnić to, co Pan do nas mówi. Obrazowi towarzyszyć będzie również księga nawiedzenia, w której możemy wpisywać nasze podziękowania i prośby do Matki Bożej. Jeśli mieszkańcy danej ulicy będą mieli taką wolę, na zakończenie nawiedzenia w rodzinach z danej ulicy odprawimy Mszę św. obejmując wszystkie te prośby i dziękczynienia zawarte w księdze nawiedzenia. Peregrynacja w rodzinach trwać będzie do czerwca 2020 roku. 19. czerwca 2020 zawierzymy naszą parafię NSPJ dokonując Intronizacji Jezusa w naszych sercach, rodzinach i parafii. Wszystkim życzymy błogosławionego czasu Nawiedzenia MB w naszej parafii i rodzinach.
  • W środę, 9. maja, Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na różaniec o godz. 17:00, Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę, 13. maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, na które przynosimy ze sobą lampiony.
  • Dziękujemy państwu Lach za wypożyczenie stołów, krzeseł, obrusów i naczyń na agapę podczas peregrynacji. Dziękujemy państwu Elizie i Piotrowi Pieczkom, pani Ewie Andruszkiewicz i panu Jerzemu Sychowiczowi za renowację figury MB. Dziękujemy pani Annie Sieradzkiej za dekorację kwiatową. Dziękujemy panu Jackowi Wiśniewskiemu za posadzenie kwiatów przy kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przebieg peregrynacji.
  • W dniach 25-27 czerwca 2018 roku planowana jest pielgrzymka do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy jako dziękczynna za peregrynację obrazu MB. Opiekunami pielgrzymki są ks. Przemysław i ks. Mariusz. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  • Ze względu na rekolekcje i peregrynację kancelaria parafialna nie będzie czynna w tym tygodniu.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00, nabożeństwo, procesja eucharystyczna i spotkanie Koła Żywego Różańca w domu parafialnym.
  • Próba do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 15. maja, po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Zachęcamy do nabycia, lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Maciej Sebastian Pietroń, kawaler z par. tut., i Joanna Tekieli, panna z par. św. Piotra i Pawła w_Sułowie Wielkim.
  • Marcin Krzysztof Smoderek, kawaler z par. MB Królowej Polski w Warszawie Aninie, i Anna Maria Panasiuk, panna z par. tut.
  • Kamil Rafał Nosko, kawaler, i Aleksandra Drążewska, panna, oboje z par. tut.

Czuwanie przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej

Godziny Wspólnota Mieszkańcy ulic
01:00 02:00 Odnowa w Duchu Świętym Bambusowa, Bartoszycka, Biernacka, Brzostowska, Bysławska
02:00 03:00 Koło Żywego Różańca Bystrzycka, Centurii, Chełchowska, Chorzelska, Czekanowska, Derkaczy, Dmuchawcowa