Wiadomości Parafialne - 999/2018/10/14

• Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na stypendia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • W ramach obchodów Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert organizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne. Koncert Papieski odbędzie się dziś o godz. 19:00 w kościele. W programie utwory wokalne i organowe oraz fragmenty pism Jana Pawła II. Wykonawcy: Anna Łukaszewska - organy, Agnieszka Kurowska - śpiew.
  • Zgodnie z decyzją władzy kościelnej, dzisiejsza taca przeznaczona jest na Dom św. siostry Faustyny.
  • Wczoraj, 13. października, podczas uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej nasi ministranci Jakub Thomas i Krystian Skoczek zostali promowani na lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w środę, 17. października, o godz. 19:00 w domu parafialnym (wejście od ul. Bartoszyckiej).
  • Narzeczonych zapraszamy na kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w piątek o godz. 18:45 w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę, 21. października, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na misje. Po Mszach św. Caritas parafialny zbierać będzie ofiary do puszek na potrzebujących z parafii.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w niedziele i dni powszednie października o godz. 17:30. Prosimy następujące wspólnoty o poprowadzenie rozważań i modlitwy w nadchodzącym tygodniu.
    • poniedziałek (15.10) Skauci
    • wtorek (16.10) Caritas
    • środa (17.10) Domowy Kościoł
    • czwartek (18.10) Służba Liturgiczna
    • piątek (19.10) Młodzież Oazowa
    • sobota (20.10) Bielanki i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
    • niedziela (21.10) Kandydaci do bierzmowania
  • Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.
  • Grupa modlitewna Różaniec do granic Falenicy zaprasza codziennie o 21:30 na różaniec ulicami naszego osiedla. W najbliższy wtorek, 16. października, obchodzimy pierwszą rocznicę powstania grupy.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 14 października 2018, niedziela Dusznicka 44
    • 15 października 2018, poniedziałek Dusznicka 46
    • 16 października 2018, wtorek Dusznicka 53
    • 17 października 2018, środa Dusznicka 55
    • 18 października 2018, czwartek Dusznicka 57
    • 19 października 2018, piątek Dusznicka 50
    • 20 października 2018, sobota Dusznicka 52
    • 21 października 2018, niedziela Dusznicka 56
  • W ramach modlitwy za zmarłych przyjmujemy na Wypominki jednorazowe i roczne. Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy się 1. listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, podczas procesji na cmentarzu oraz 2. listopada, w Dzień Zaduszny, po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały listopad (od 03.11) o 17.30 oraz w każdy piątek roku (poza wakacjami) podczas Mszy św. o godz. 15.00.

Wdzięczni Panu Bogu za dar Eucharystii i życie św. Jana Pawła II, nauczyciela nie tylko naszego narodu, podejmujmy trud ciągłej edukacji, by wzrastać w mądrości Bożej i ludzkiej, by móc odpowiedzialnie tworzyć cywilizację miłości.