Wiadomości Parafialne - 1005/2018/11/25

• Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13:00 odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem litanię do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu.
  • Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10:00, po okresie rocznego przygotowania, do grona ministrantów zostanie (został) włączony Jan Gadoś. Gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych.
  • Zgodnie z postanowieniem KEP, wspominamy dzisiaj 85. rocznicę wielkiego głodu na Ukrainie i modlimy się o pokój na świecie (w tym także o pokój na Ukrainie).
  • Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej w Warszawie rozprowadzają własnoręcznie wykonane rękodzieło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na opał i inne potrzeby związane z utrzymaniem ich domu.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia Falenica dla Jezusa dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
  • Kolejne spotkanie grupy starszej rodzin szensztackich odbędzie się w czwartek, 29. listopada, o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  • Młodzież oazowa z opiekunem, ks. Przemysławem, w piątek rozpoczyna Oazę Modlitwy w Otwocku-Świdrze.
  • W sobotę, 1. grudnia, grupa św. Józefa wraz z ks. Mariuszem, opiekunem grupy, będzie pielgrzymować do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
  • W pierwszą sobotę miesiąca, 1. grudnia, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
  • W przyszłą niedzielę, 2. grudnia, rozpoczynamy okres Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa.
  • Caritas parafialny zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz świąteczny przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc świąteczną dla ubogich z parafii.
  • W koszu wystawionym przed ołtarzem św. Maksymiliana możemy składać dary świąteczne dla ubogich z parafii.
  • Od pierwszej niedzieli Adwentu (02.12) w zakrystii będziemy mogli zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, 2. grudnia, o godz. 18:00 w kościele.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w przyszłą niedzielę (02.12) po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Peregrynacja jest przygotowaniem do Intronizacji NSPJ w naszej wspólnocie. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 25 listopada 2018, niedziela Bystrzycka 81
    • 26 listopada 2018, poniedziałek Bystrzycka 79
    • 27 listopada 2018, wtorek Bystrzycka 75
    • 28 listopada 2018, środa Bystrzycka 72
    • 29 listopada 2018, czwartek Bystrzycka 70A
    • 30 listopada 2018, piątek Bystrzycka 71
    • 1 grudnia 2018, sobota Bystrzycka 69
    • 2 grudnia 2018, niedziela Bystrzycka 68
  • Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę Czy zobaczę cię jutro?. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu Zakazane piosenki. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

W świecie rozdartym przez konflikty zbrojne i szerzący się terroryzm jesteśmy jeszcze bardziej wezwani, aby sprawy Ojczyzny, Kościoła i świata oddać jedynemu Panu - Chrystusowi Królowi. Budujmy z Chrystusem cywilizację miłości i pokoju.