Wiadomości Parafialne - 1006/2018/12/02

• Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  • W okresie Adwentu zapraszamy na roraty codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, o godz. 6:45. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony.
  • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 18:00 w kościele.
  • Caritas parafialny zaprasza dzisiaj na kiermasz przed kościołem. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc świąteczną dla ubogich z parafii. W koszu przy obrazie św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla potrzebujących.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca (07.12) od godz. 10:00.
  • W sobotę, 8. grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie ma rorat. Zapraszamy na Mszę św. z uroczystości o godz. 7:00. Msza św. o godz. 18:00 sprawowana będzie wg. formularza 2. Niedzieli Adwentu.
  • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę, 8. grudnia, o godz. 18:00. Na Mszy św. zostaną pobłogosławione medaliki.
  • W przyszłą niedzielę (2. Niedziela Adwentu), 9. grudnia, po Mszach zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Peregrynacja jest przygotowaniem do Intronizacji NSPJ w naszej wspólnocie. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 2 grudnia 2018, niedziela Bystrzycka 68
    • 3 grudnia 2018, poniedziałek Bystrzycka 67/3
    • 4 grudnia 2018, wtorek Bystrzycka 67/2
    • 5 grudnia 2018, środa Bystrzycka 63B
    • 6 grudnia 2018, czwartek Bystrzycka 60/5
    • 7 grudnia 2018, piątek Bystrzycka 60/16
    • 8 grudnia 2018, sobota Bystrzycka 60/18
    • 9 grudnia 2018, niedziela Bystrzycka 60/26
  • Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę Czy zobaczę cię jutro?. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu Zakazane piosenki. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

Na mocy sakramentu chrztu świętego każdy z nas został powołany do bycia uczniem Chrystusa i został posłany jako Jego misjonarz. Niech nasze adwentowe czuwanie wyrazi się w odważnym głoszeniu Ewangelii tam, gdzie żyjemy.