Wiadomości Parafialne - 1007/2018/12/09

• Drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy w duchu solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zgodnie z decyzją władzy kościelnej po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę, 12. grudnia, na różaniec o godz. 17:00 i Mszę św. dziękczynną za 27 lat istnienia Radia Maryja o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę (3. Niedziela Adwentu) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Łukasz Górzyński, pallotyn. Rekolekcje zakończymy we wtorek, 18. grudnia. Porządek Mszy św. w poniedziałek i wtorek: 6:45 roraty, 11:00, 16:30 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., 18:00 z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Na zakończenie rekolekcji, we wtorek, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą dla ojca rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę.
  • W przyszłą niedzielę, 16. grudnia, zapraszamy na modlitwę wstawienniczą po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, 16. grudnia, o godz. 18:00.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • Zachęcamy do przygotowania paczki świątecznej dla dziecka. W przedsionku znajdują się tzw. kartki do Mikołaja z imieniem dziecka, dla którego przeznaczona będzie paczka.
  • Caritas parafialny zaprasza do księgarenki, gdzie możemy nabyć świece wigilijne. W ten sposób wesprzemy dzieło świątecznej pomocy.
  • W koszu przy ołtarzu św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla ubogich z parafii.
  • Pani Barbara Król, prezes Parafialnego Zespołu Caritas, została wyróżniona przez Caritas naszej Diecezji za pracę na rzecz potrzebujących. Serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa na dalszą posługę.
  • Przypominamy, że zgodnie z terminarzem listy peregrynacyjnej obrazu MB Częstochowskiej, w dniach 20. grudnia 2018 - 02. stycznia 2019 przewidziana jest przerwa bożonarodzeniowa. Prosimy o przyniesienie obrazu MB Częstochowskiej do kościoła w czwartek, 20. grudnia, przed lub po Mszy św. o godz. 18:00. Kolejna rodzina zabierze obraz z kościoła 2. stycznia po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 9 grudnia 2018, niedziela Bystrzycka 60/26
    • 10 grudnia 2018, poniedziałek Bystrzycka 60/27
    • 11 grudnia 2018, wtorek Bystrzycka 60/32
    • 12 grudnia 2018, środa Bystrzycka 56/25
    • 13 grudnia 2018, czwartek Bystrzycka 56/26
    • 14 grudnia 2018, piątek Bystrzycka 56/28
    • 15 grudnia 2018, sobota Bystrzycka 56/32
    • 16 grudnia 2018, niedziela Bystrzycka 56/34
  • Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę Czy zobaczę cię jutro?. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu Zakazane piosenki. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

Niedziela to - także w Adwencie - pamiątka zmartwychwstania Chrystusa. Umocnieni słowem Bożym i udziałem we Mszy Świętej idźmy do naszych domów, aby budować i wzmacniać więzi rodzinne, przyjaźnie i znajomości.