Wiadomości Parafialne - 1008/2018/12/16

• W III Niedzielę Adwentu rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Łukasz Górzyński, pallotyn. Porządek Mszy św. w poniedziałek i wtorek: 6:45 roraty, 11:00, 16:30 (zapraszamy również dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.), 18:00 (zapraszamy również kandydatów do Bierzmowania). Na zakończenie rekolekcji, we wtorek (18.12), ofiary złożone na tacę przeznaczone będą dla ojca rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę.
  • Zapraszamy na modlitwę wstawienniczą, dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Ze względu na rekolekcje adwentowe, kancelaria parafialna we wtorek (18.12) będzie nieczynna.
  • Konferencja przedchrzcielna odbędzie się w piątek (21.12) o godz. 18:45 w domu parafialnym. Konferencję poprowadzi Domowy Kościół.
  • W przyszłą niedzielę (23.12) zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa o godz. 19:00
  • Zachęcamy do udziału w roratach, codziennie (poza niedzielami) o godz. 6:45.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • Caritas parafialny zaprasza do księgarenki, gdzie możemy nabyć świece wigilijne. Wspierając dzieło wigilijnej pomocy możemy pomóc również ubogim składając dar w koszu przy ołtarzu św. Maksymiliana oraz przygotowując paczkę świąteczną dla wybranego dziecka w ramach akcji kartki do św. Mikołaja.
  • Przypominamy, że zgodnie z terminarzem listy peregrynacyjnej obrazu MB Częstochowskiej, w dniach 20. grudnia 2018 - 02. stycznia 2019 przewidziana jest przerwa bożonarodzeniowa. Prosimy o przyniesienie obrazu MB Częstochowskiej do kościoła w czwartek, 20. grudnia, przed lub po Mszy św. o godz. 18:00. Kolejna rodzina zabierze obraz z kościoła 2. stycznia po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Podajemy listę adresów na najbliższe dni:
    • 16 grudnia 2018, niedziela Warszawa, Bystrzycka 56/34
    • 17 grudnia 2018, poniedziałek Warszawa, Bystrzycka 56/35
    • 18 grudnia 2018, wtorek Warszawa, Bystrzycka 56/36
    • 19 grudnia 2018, środa Warszawa, Bystrzycka 58
    • 20 grudnia 2018, czwartek Przerwa Bożonarodzeniowa
  • Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na wspólną modlitwę Liturgią Godzin, codziennie w okresie Adwentu (poza niedzielami) o godz. 6:00 w domu parafialnym.

Radość to główne przesłanie dzisiejszych czytań i całej liturgii mszalnej. Niech radość z bliskiego przyjścia Chrystusa stanie się naszym udziałem, abyśmy nieśli ją całemu światu pogrążonemu w skutkach swoich grzechów.