Wiadomości Parafialne - 1011/2019/01/06

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Podczas Mszy św. sprawujemy obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  • Zgodnie z decyzją władzy kościelnej, dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
  • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:30, zapraszamy na jasełka, które przygotowały dzieci wraz z s. Zofią.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • Falenickie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z naszą parafią zaprasza na Wawerskie Kolędowanie. Wystąpią Agnieszka Kurowska-Janecka, Agnieszka Banaszek, Joanna Stangreciak, Adam Walasek i ks. Mariusz Rybałtowski. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  • Rodziców dzieci chrzcielnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 11. stycznia, o godz. 18:45 w domu parafialnym. Katechezę poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
  • Spotkanie młodszej grupy rodzin szensztackich odbędzie się w sobotę, 12. stycznia, o godz. 11:00 w domu parafialnym.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  • Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:
    • 7 stycznia 2019, poniedziałek od 16:00 ul. Gorajska, Oliwkowa, Ratoszyńska, Sieniawska, Żmigrodzka
    • 8 stycznia 2019, wtorek od 16:00 ul. Biernacka, Centurii, Przełęczy, Rusinowska
    • 9 stycznia 2019, środa od 16:00 ul. Młoda, Pińczowska, Rożek, Żywokostowa
    • 10 stycznia 2019, czwartek od 16:00 ul. Bystrzycka, Dusznicka
    • 11 stycznia 2019, piątek od 16:00 ul. Bystrzycka (bloki), Patriotów (nry parzyste)
    • 12. stycznia 2019, sobota od 10:00 ul. Kłodzka, Ochocza
  • Przypominamy, że kancelaria parafialna podczas kolędy czynna będzie we wtorki i piątki tylko rano (od 7:30 do 8:30).
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii jako przygotowanie do Intronizacji NSPJ. Podajemy program na najbliższe dni:
    • 6 stycznia 2019, niedziela Patriotów 50A/4
    • 7 stycznia 2019, poniedziałek Patriotów 44A/8
    • 8 stycznia 2019, wtorek -
    • 9 stycznia 2019, środa Frenkla 3/10 (obraz od odebrania z kościoła)
    • 10 stycznia 2019, czwartek Frenkla 3/11
    • 11 stycznia 2019, piątek Frenkla 11F
    • 12 stycznia 2019, sobota Frenkla 13F
    • 13 stycznia 2019, niedziela Filmowa 93
  • Zgodnie z ustaleniami, obraz przekazujemy do następnej rodziny około godz. 19:00. Obraz pozostaje w rodzinie przez dobę, później należy go przekazać do kolejnej rodziny wg listy dołączonej do obrazu. Jeżeli napotkamy trudność z dostarczeniem obrazu do kolejnej rodziny (np. brak odzewu przy przekazaniu obrazu lub kolejna rodzina zrezygnuje), należy przekazać obraz do kościoła przed lub po Mszy św. o godz. 7:00 następnego dnia. W takiej sytuacji kolejna rodzina wg listy zostanie powiadomiona o konieczności odebrania obrazu z kościoła. Nie ma możliwości samodzielnego zamieniania się datami peregrynacji.

Mędrcy ze Wschodu, oddawszy pokłon małemu Jezusowi, inną drogą wrócili do swojej ojczyzny. Niech i nasze spotkanie z Chrystusem, którego doświadczyliśmy w czasie tej Mszy Świętej, przemieni nasze serca i uczyni nas świadkami wiary.