Wiadomości Parafialne - 1030/2019/05/19

• Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocy. Podczas Mszy św. wysłuchaliśmy homilii diakona Jakuba Sędka. Pamiętajmy o nim w modlitwie przed święceniami prezbiteratu, które przyjmie 1. czerwca o godz. 10:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej.
  • Dzisiaj, po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek Caritas dla potrzebujących z naszej parafii.
  • Dzisiaj we Mszy św. o godz. 10:00 uczestniczą dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej.
  • W piątek, 24. maja, przypada wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
  • Katecheza przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które mają przyjąć chrzest w przyszłą niedzielę, odbędzie się w piątek, 24. maja, o godz. 18:45 w domu parafialnym. Katechezę poprowadzi Domowy Kościół.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa w przyszłą niedzielę, 26. maja, o godz. 19:00. Podczas wieczoru uwielbienia będzie prowadzona modlitwa wstawiennicza.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, 26. maja, o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę, 26. maja, po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na rehabilitację chorych dzieci.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ w parafii w grudniu 2020 roku. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 19 maja 2019, niedziela Zapomniana 17
    • 20 maja 2019, poniedziałek Zapomniana 11C
    • 21 maja 2019, wtorek Zapomniana 3C
    • 22 maja 2019, środa Zapomniana 3A
    • 23 maja 2019, czwartek Zapomniana 2/2
    • 24 maja 2019, piątek Poezji 2
    • 25 maja 2019, sobota Poezji 2A
    • 26 maja 2019, niedziela Poezji 3
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w dniach 24-26 czerwca do Sanktuariów w Kaliszu, Licheniu, Gnieźnie, Toruniu i innych. Zgłoszenia w zakrystii. Koszt około 350 zł.
  • Dziękujemy za dar ołtarza od dzieci komunijnych, za złożoną ofiarę pieniężną (1100 zł) kupimy nakrycia na ołtarze i sfinansujemy obraz św. Matki Teresy z Kalkuty upamiętniający jej wizytę w naszej parafii.

Święty Jan od Krzyża mówił, że "przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości". Miłość otwiera wszystkie ludzkie serca. Starajmy się obdarzać się bezinteresowną miłością. Na ten świąteczny czas przyjmijmy Boże błogosławieństwo.