Wiadomości Parafialne - 1032/2019/06/02

• Dzisiaj, w 7. Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej diakonom, w tym Jakubowi Sędkowi - naszemu parafianinowi, Bp Romuald Kamiński, nasz Ordynariusz, udzielił święceń prezbiteratu. Dzisiaj, nowowyświęcony ks. Jakub Sędek, sprawować będzie Mszę św. prymicyjną o godz. 13:00. Po Mszy św. udzieli wszystkim zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa. Mszę św. poprzedzi procesja z plebanii do kościoła. Niosących chorągwie i feretrony prosimy o włączenie się do procesji. Ze względu na uroczystości prymicyjne nie będzie nabożeństwa i procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 13:00.
  • Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej - jako wotum wdzięczności narodu.
  • Z racji pierwszego piątku miesiąca (07.06) wizyta u chorych od godz. 10:00.
  • Rodziców dzieci chrzcielnych zapraszamy na katechezę w piątek, 7. czerwca, o 18:45 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi Domowy Kościół.
  • Okres Wielkanocy kończy się Niedzielą Pięćdziesiątnicy. W sobotę, 8. czerwca, Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy liturgiczny obchód niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich, a przede wszystkim wspólnoty parafialne, do włączenia się w tę celebrację. Na wzór Matki Najświętszej, Apostołów i uczniów będziemy trwali na modlitwie i oczekiwali Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę będziemy mogli spróbować ciast przygotowanych przez młodzież z Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych i formację w ciągu roku.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  • Rozpoczęliśmy wymianę drzwi zewnętrznych w kościele. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ w parafii w grudniu 2020 roku. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 2 czerwca 2019, niedziela Olecka 16/1
    • 3 czerwca 2019, poniedziałek -
    • 4 czerwca 2019, wtorek Olecka 20
    • 5 czerwca 2019, środa Olecka 22
    • 6 czerwca 2019, czwartek Włókiennicza 16
    • 7 czerwca 2019, piątek Włókiennicza 18
    • 8 czerwca 2019, sobota Włókiennicza 13A/2
    • 9 czerwca 2019, niedziela Włókiennicza 23A
  • Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w dniach 24-26 czerwca do Sanktuariów w Kaliszu, Licheniu, Gnieźnie, Toruniu i innych. Zgłoszenia w zakrystii. Koszt około 350 zł.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie dla małżeństw w dniach 7 - 15 września 2019. Zapisy pod numerem telefonu: 790 421 191.

Tak jak Apostołowie wpatrujmy się często w niebo, aby przypomnieć sobie, że jest ono celem naszego życia i że tam czeka na nas Jezus Chrystus wraz z Ojcem i Duchem Świętym.