Wiadomości Parafialne - 1058/2019/12/01

• Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwaniem na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  • W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o 6:45. Na roraty przychodzimy z lampionami. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowane są specjalne materiały tematyczne związane z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne. Nie będzie procesji. Po nabożeństwie Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 6. grudnia, wizyta u chorych od godz. 10:00.
  • W ramach przygotowania do Intronizacji NSPJ w naszej parafii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z katechezą w pierwszy piątek miesiąca (6. grudnia) w godz. 17:00 - 18:00. Modlitwę i katechezę poprowadzą Rodziny Szensztackie.
  • Koło Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową w pierwszą sobotę miesiąca, 7. grudnia, o godz. 17:30.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę, 7. grudnia, o godz. 18:00 w kościele.
  • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę, 7. grudnia, Mszą św. o godz. 18:00 będą trwały do wtorku, 10. grudnia, włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Borodziej z Lublina.
  • W przyszłą niedzielę, 8. grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę, 8. grudnia, o godz. 18:00 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę, 8. grudnia, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • W księgarence parafialnej możemy nabyć świece wigilijne i wesprzeć Dzieło Wigilijnej Pomocy Caritas.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Składając ofiarę wspieramy siostry Sakramentki.
  • Przy ołtarzu św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla ubogich.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 1 grudnia 2019, niedziela Parterowa 3
    • 2 grudnia 2019, poniedziałek Centurii 9
    • 3 grudnia 2019, wtorek Centurii 7
    • 4 grudnia 2019, środa Centurii 3
    • 5 grudnia 2019, czwartek Centurii 1
    • 6 grudnia 2019, piątek Patriotów 2/6 m. 3
    • 7 grudnia 2019, sobota Filmowa 30
    • 8 grudnia 2019, niedziela Filmowa 37
  • W minionym tygodniu wymieniony został piec gazowy na plebanii. Koszt inwestycji to około 10 tysięcy złotych.