Wiadomości Parafialne - 1067/2020/02/02

• Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Mszę św. o godz. 10:00 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła, przy grocie MB, błogosławieństwem świec, a następnie w uroczystej procesji udamy się do kościoła. Pobłogosławione świece gasimy po kolekcie i można je zapalić na Modlitwę Eucharystyczną.
  • Dzisiaj w Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  • Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
  • Kandydatów do bierzmowania (I rok przygotowania) zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o 18:00 w kościele.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 7. lutego, wizyta u chorych od godz. 10:00.
  • W ramach przygotowania do Intronizacji NSPJ w naszej parafii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca (7. lutego), od godz. 17:00. Modlitwę i katechezę poprowadzi służba liturgiczna.
  • W piątek, 7. lutego, przypada dzień imienin Pasterza Diecezji - bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym biskupie.
  • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów przychodzących z Bożym błogosławieństwem.
  • Od poniedziałku, 3. lutego, kancelaria parafialna będzie czynna wg porządku sprzed wizyty duszpasterskiej - tj. w poniedziałki, środy i piątki w godz. 7:30-8:30, 18:45-19:30.
  • Organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii w dniach 18-22 maja 2020. Zapisy i więcej informacji u ks. Krzysztofa.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 27. marca - 4. kwietnia. Więcej informacji w zakrystii.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 2 lutego 2020, niedziela Ochocza 51B
    • 3 lutego 2020, poniedziałek Ochocza 59
    • 4 lutego 2020, wtorek Ochocza 60
    • 5 lutego 2020, środa Ochocza 62
    • 6 lutego 2020, czwartek Ochocza 66
    • 7 lutego 2020, piątek Ochocza 72
    • 8 lutego 2020, sobota Frysztacka 6
    • 9 lutego 2020, niedziela Gorajska 13
  • W minionym tygodniu miało miejsce włamanie do mieszkania ks. Mariusza w domu parafialnym. Złodzieje wyważyli okno i ukradli pieniądze.