Wiadomości Parafialne - 1070/2020/02/23

• Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa z modlitwą wstawienniczą dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
  • Dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek Caritas parafialnego dla potrzebujących z naszej parafii.
  • W środę, 26. lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu obchodu Paschy. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wyłącznie. Przypominamy obowiązujące przepisy postne:
    • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego - 24. grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  • W Środę Popielcową podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00.
  • W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17:15 (z udziałem dzieci) oraz 18:45 (z udziałem młodzieży) oraz w nabożeństwach Gorzkich Żali w niedziele o 17:15.
  • Odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty parafialne zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę, 26. lutego, o 19:00.
  • W przyszłą niedzielę, 1. marca, po Mszy św. o godz. 13:00 sprawować będziemy nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po nabożeństwie Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
  • Organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii w dniach 18-22 maja 2020. Zapisy i więcej informacji u ks. Krzysztofa.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 27. marca - 4. kwietnia. Koszt 2100 PLN + 520 USD. Zapisy na stronie internetowej ubratajozefa.com lub pod numerem telefonu 793 220 915.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 23 lutego 2020, niedziela Rzeczycka 8
    • 24 lutego 2020, poniedziałek Rzeczycka 24
    • 25 lutego 2020, wtorek Rzeczycka 30
    • 26 lutego 2020, środa Rzeczycka 38
    • 27 lutego 2020, czwartek Rzeczycka 29
    • 28 lutego 2020, piątek Rzeczycka 31
    • 29 lutego 2020, sobota Rzeczycka 27
    • 1 marca 2020, niedziela Rzeczycka 25A
  • W czwartek, 20. lutego, zmarł ks. Wiesław Chrząszcz, proboszcz parafii Wieczerzy Pańskiej w Warszawie Aleksandrowie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Uroczystości pogrzebowe będą odbywały się: we wtorek, 25. lutego 2020 roku Msza Święta w Parafii Wieczerzy Pańskiej o godz. 11.00 - po niej przewiezienie ciała Zmarłego do Kruszwicy (Archidiecezja Gnieźnieńska); w czwartek, 27. lutego 2020 roku Msza pogrzebowa w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy o godz. 12.00 - po Eucharystii złożenie ciała Zmarłego na miejscowym cmentarzu.
  • W minionym tygodniu miała miejsce kolizja drogowa przy cmentarzu na ul. Złotej Jesieni. W wyniku tego zdarzenia zostało uszkodzone ogrodzenie cmentarza. Czekamy na oszacowanie szkód przez ubezpieczyciela - wówczas przystąpimy do naprawy. Dysponentów uszkodzonych grobów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  • Również w minionym tygodniu awarii uległ jeden z dzwonów i wymaga naprawy.
  • W zakrystii przyjmujemy zapisy na wejściówki na uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.