Wiadomości Parafialne - 1085/2020/06/07

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Planowana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej została przełożona na inny termin.
  • W środę, 10. czerwca, Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 17:00 i Mszę św. o godz. 18:00.
  • W czwartek, 11. czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13:00. Po Mszy św. o 11:30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. W tym roku, ze względu na stan epidemii, procesja będzie wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące wspólnoty: I ołtarz (przy krzyżu misyjnym) - Domowy Kościół i Młodzież Oazowa; II ołtarz (z tyłu kościoła, od ul. Czekanowskiej) - Neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym, Rodziny Szensztackie; III ołtarz (przy grocie MB) - Grupa św. Józefa, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Koło Żywego Różańca, Różaniec do granic Falenicy, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ; IV ołtarz i zakończenie procesji w kościele.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach dawnej oktawy Bożego Ciała, tj. procesji eucharystycznej na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o 17:30. Na zakończenie oktawy, w czwartek 18. czerwca, pobłogosławimy wianki.
  • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:30 (około 12:15) można odebrać stroje komunijne w domu parafialnym (wejście przy garażach od ul. Bartoszyckiej).
  • Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii obowiązuje następujący porządek udzielania Komunii Świętej:
    • zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę;
    • w nawie głównej oraz przy ołtarzu św. Maksymiliana Komunia Święta udzielana jest wyłącznie na rękę;
    • przy kaplicy MB Komunia Święta udzielana jest wyłącznie do ust.
      Bardzo prosimy o przestrzeganie tego porządku.
  • Kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowania) zapraszamy na próbę w przyszłą niedzielę, 14. czerwca, po Mszy św. o godz. 18:00.
  • W minionych dniach zostały posadzone nowe kwiaty przy kościele. Ze swej strony, parafia płaci za kwiaty 3000 zł. Dziękujemy panu Jackowi za pokrycie pozostałych kosztów związanych z przygotowaniem i posadzeniem kwiatów.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Prosimy o dalszą pomoc na miarę swoich możliwości. Ofiary pieniężne możemy przekazywać bezpośrednio do parafii lub na konto bankowe: 38 1240 6003 1111 0010 6255 0498.
  • Zachęcamy do nabycia tygodnika Idziemy, którego lektura pozwoli na pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Nabywając to czasopismo wspieramy wydawnictwo diecezjalne.