Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1086/2020/06/14

Ogłoszenia parafialne

  • Kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowania) zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17:30 i procesji eucharystycznej w ramach obchodów tzw. oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie obchodów, w czwartek 18. czerwca, pobłogosławimy wianki.
  • W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • W piątek, 19. czerwca, przypada odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. sprawować będziemy o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu, w ramach I części wizytacji, naszą parafię nawiedzi bp Romuald Kamiński. O godz. 13:00 spotka się z kapłanami z dekanatu, o 16:30 udzieli młodzieży z parafii sakramentu bierzmowania. Ze względów epidemicznych prosimy, aby w czasie Mszy św. z sakramentem bierzmowania w kościele znajdowali się zasadniczo tylko kandydaci do bierzmowania i świadkowie. Ze względu na bierzmowanie nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 i adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. Biskup Romuald Kamiński będzie przewodniczył także uroczystej Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną. Ze względu na stan epidemii nie będzie wspólnego świętowania przy grillu, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.
  • W przyszłą niedzielę, 21. czerwca, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Pomimo zniesienia limitu osób w kościele, wiele osób wciąż korzysta z dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. udzielonej przez biskupa Romualda Kamińskiego. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe parafii. Ofiary możemy przekazywać na konto bankowe 38 1240 6003 1111 0010 6255 0498. Dziękujemy wszystkim za ofiary wypływające na konto bankowe, jak również składane na tacę.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Szczególnie polecamy tygodnik Idziemy, w którym znajdziemy informacje m.in. nt. wydarzeń w naszej diecezji. Nabywając tygodnik Idziemy wspieramy wydawnictwo Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Liturgia na dziś

Logowanie