Wiadomości Parafialne - 1104/2020/10/18

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwą ogarniamy dzieło misyjne Kościoła, wszystkich misjonarzy i misjonarki posługujących na wszystkich kontynentach świata.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz potrzebujących z parafii.
  • Dzisiaj, we wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, obchodzimy Dzień Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach zwłaszcza w tym czasie epidemii.
  • Zgodnie z dekretem Biskupa Romualda Kamińskiego, od 17. października w clebracjach w naszym kościele może uczestniczyć 80 osób.
  • Uczestnicząc w Mszy św. używajmy maseczek i zachowujmy dystans. W przedsionkach kościoła i przy konfesjonałach znajduje się płyn do dezynfekcji.
  • Przypominamy obowiązujący porządek przyjmowania Komunii Świętej: w nawie głównej i przy ołtarzu św. Maksymiliana Komunia św. udzielana jest wyłącznie na rękę, a przy kaplicy MB wyłącznie do ust. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej (Komunię św. na rękę przyjmujemy wyłącznie w postawie stojącej). Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na klęcząco prosimy, aby przystępowały na końcu procesji. Przed przyjęciem Komunii św. (w postawie stojącej) czynimy gest czci - głęboki skłon lub przyklęknięcie (na jedno kolano). Gdy przyjmujemy Komunię św. na rękę: lewą dłoń kładziemy na prawej (dłonie bez rękawiczek), po otrzymaniu Komunii na rękę robimy krok w bok, prawą dłonią bierzemy Ciało Pańskie i wkładamy do ust po czym odchodzimy spożywając. Nie wolno odchodzić z Komunią świętą na dłoni i spożywać jej bez obecności szafarza.
  • W związku z obecną sytuacją do odwołania zawiesza się spotkania wspólnot parafialnych, pierwszopiątkową wizytę u chorych oraz piątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Do odwołania nie będzie również Mszy św. o godz. 15:00 w piątki. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych celebrowana będzie w piątki o godz. 7:00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki w godz. 17:00-18:00.
  • Uroczystość Intronizacji NSPJ w naszej parafii, planowana na 16. grudnia br., została odwołana. W późniejszym czasie podamy nowy termin tego wydarzenia.
  • Dzisiaj, po Mszach św., młodzież oazowa rozprowadza znicze. Fundusze pozyskane przy tej okazji posłużą na potrzeby formacyjne młodzieży należącej do wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii.
  • W przedsionku kościoła znajdują się kartki wypominkowe. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w kościele Uroczystość Wszystkich Świętych (1. listopada) po Mszy św. o godz. 13:00 oraz w Dzień Zaduszny (2. listopada) o godz. 17:30. W dniach od 3. do 30. listopada o 17:30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych oraz sprawować Mszę św. w piątki o godz. 15:00 (obecnie, do odwołania, o godz. 7:00).
  • Zgodnie z dekretem Biskupa Romualda Kamińskiego, w dniach 1. i 2. listopada, nie będzie wspólnych modlitw na cmentarzu. W dniach od 1. do 8. listopada zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia cmentarza i modlitwy, choćby myślnej, za zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy wypełnią ten uczynek. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii (te składane na tacę i te na konto bankowe).
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.