Wiadomości Parafialne - 1110/2020/11/29

• Rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas na uroczystość Narodzenia Pańskiego, pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, oraz na powtórne przyjście na końcu czasów.
  • Zapraszamy na roraty, które sprawować będziemy codziennie o 6:45 (oprócz niedziel Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP - 8. grudnia).
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki. Składając ofiarę przy tej okazji wpieramy Siostry Sakramentki.
  • W księgarence parafialnej możemy nabyć świece na stół wigilijny. Do kosza wystawionego w nawie bocznej możemy składać dary świąteczne dla potrzebujących.
  • Ze względu na obostrzenia epidemiczne nie będzie rekolekcji adwentowych. W ramach przygotowania do świąt zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi 18. grudnia (piątek) od godz. 15:00.
  • W przyszłą niedzielę, 6. grudnia, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Można tam znaleźć ciekawe artykuły o tematyce religijnej oraz informacje z życia Kościoła. Jednocześnie jest to wsparcie naszego wydawnictwa diecezjalnego.
  • Załączyliśmy ogrzewanie w kościele w formie oszczędnej ze względu na ograniczone środki finansowe spowodowane warunkami epidemicznymi.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, również te składane na konto bankowe.
  • Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, w naszym kościele może jednocześnie przebywać 40 osób.