Wiadomości Parafialne - 1113/2020/12/20

• Dzisiaj przeżywamy 4. Niedzielę Adwentu.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki. Składając ofiarę przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • W księgarence parafialnej możemy nabyć świece na stół wigilijny. Świąteczne dary dla potrzebujących można składać do kosza wystawionego w nawie bocznej.
  • Po dorocznym obchodzie misterium paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe, jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i Jego pierwszych wystąpień. Okres Narodzenia zaczyna się od I Nieszporów Narodzenia Pańskiego i trwa aż do niedzieli po 6. stycznia włącznie.
  • W czwartek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu Msza św. tylko o godz. 6:45.
  • W uroczystość Narodzenia Pańskiego, przypadającą w piątek 25. grudnia, Msze św. sprawować będziemy o północy (tzw. Pasterka), 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Mszę św. o północy poprzedzi Godzina Czytań o 23:30. Taca zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  • W drugi dzień Świąt (26. grudnia) porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
  • W niedzielę, 27. grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Świąteczne wydanie tygodnika Idziemy kosztuje 7 zł.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.
  • Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech trudności wynikające z epidemii nie przysłaniają nam radości świętowania Narodzenia Pańskiego.