Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1114/2020/12/27

Ogłoszenia parafialne

  • Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Papież Franciszek ogłosił rok św. Józefa obchodzony od 8. grudnia br. do 8. grudnia 2021 roku. Po wznowieniu nabożeństw, po Nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy w środy odmawiać będziemy litanię do św. Józefa.
  • Mszę św. na zakończenie roku kalendarzowego sprawować będziemy w czwartek, 31. grudnia, o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • Na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia (1. stycznia) obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. sprawować będziemy wg porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym roku, ze względów epidemicznych, wizytę duszpasterską przeżywać będziemy w innej formie. Nie będziemy odwiedzać parafian w domach. Od 4. stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. o godz. 18:00. Szczegółowy harmonogram podamy w przyszłą niedzielę.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.
  • Dziękujemy za wszystkie dary składane dla potrzebujących, Parafialnemu Zespołowi Caritas za służbę na rzecz ubogich, panu Krauze za choinki do kościoła, panu Teofilowi Turkowi za transport choinek, Jerzemu Cwilowi za żarówki do kościoła oraz Annie Sieradzkiej, Marcinowi Sękowi, Stanisławowi Frelikowi i Jerzemu Cwilowi za pomoc w udekorowaniu kościoła.
  • Życzymy wszystkim dobrego Nowego Roku. Niech obfituje w Boże błogosławieństwo byśmy mogli z pomocą Bożą przezwyciężyć wszelkie trudności na drodze naszego ziemskiego pielgrzymowania do niebiańskiej Ojczyzny.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Liturgia na dziś

Logowanie