Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1115/2021/01/03

Ogłoszenia parafialne

  • Dzisiaj obchodzimy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
  • W środę, 6. stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na misje. Po modlitwie po Komunii pobłogosławimy kredę i kadzidło. Biorąc do domu kredę i kadzidło możemy wesprzeć fundusz ministrancki.
  • W przyszłą niedzielę, 10. stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  • W tym roku, ze względów epidemicznych zmieniona jest forma wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy). Nie będziemy odwiedzać parafian w domach. W wyznaczone dni (od poniedziałku do soboty) zapraszamy mieszkańców poszczególnych adresów na Mszę św. o godz. 18:00. Na tę Mszę św. przynosimy ze sobą wodę w buteleczkach, którą pobłogosławimy po modlitwie po Komunii. W domu, po powrocie z kościoła, odmówmy wspólnie Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu, następnie ojciec lub matka pokropi domowników i dom pobłogosławioną wodą. Na zakończenie Mszy św. udzielimy kolędowego błogosławieństwa i przekażemy obrazki. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na kościół. Pamiętajmy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi obostrzeniami, w kościele może jednocześnie przebywać 40 osób - dlatego prosimy o obecność na tych Mszach św. przynajmniej przedstawicieli rodzin, aby nie naruszyć tego limitu. Prosimy, aby w czasie trwania kolędy na Mszy św. o godz. 18:00 byli wyłącznie przedstawiciele mieszkańców z wyznaczonych adresów. Wszystkich pozostałych wiernych prosimy o uczestniczenie w Mszy św. o godz. 7:00. W Wiadomościach Parafialnych i na stronie internetowej parafii (Kolęda 2021) znajduje się harmonogram tegorocznej kolędy.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Liturgia na dziś

Logowanie