Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1127/2021/03/28

Ogłoszenia parafialne

  • Celebracją Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest poświęcony na wspomnienie męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
  • Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne.
  • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na konserwację grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Krzyża poprzez skłon lub przyklęknięcie, bez pocałunku. Obowiązuje post paschalny (post ścisły i wstrzemięźliwość) i zgodnie z zachętą Kościoła przedłużony przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
  • W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W godzinach od 8.00 do 18.00, co 15 minut, błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na zewnątrz przed kościołem. Będzie również możliwość spowiedzi. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  • Obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy celebracją Wigilii Paschalnej w nocy z soboty na niedzielę o godz. 20.00. Na Wigilię Paschalną przynosimy ze sobą świece.
  • Msze św. w dzień Wielkanocy o godz: 6.00 (bez procesji); 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. O godz. 17.30 sprawować będziemy Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie świętego Triduum.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. W przedsionku kościoła wyłożone są maseczki. Każdy może zabrać ze sobą 4 sztuki. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Możemy również wesprzeć parafię za pomocą konta parafialnego, którego numer znajdziemy na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  • Przypominamy,że wszystkie obrzędy sprawować będziemy przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, tj. 30 osób w kościele, pozostali na zewnątrz, zasłonięte maską usta i nos, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk.
  • Życzymy błogosławionych świąt Wielkanocy. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas łaską nowego życia.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

Liturgia na dziś

Logowanie