Wiadomości Parafialne - 1147/2021/08/15

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, MB Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty.
  • Dzisiaj przypada 101. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Uroczystości diecezjalne odbywają się na Kamionku, w Ossowie i w Radzyminie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze naszWierzę.
  • W piątek, 13. sierpnia, w godzinach popołudniowych zmarł Abp Henryk Hoser SAC, biskup senior naszej diecezji. Informacje o uroczystościach pogrzebowych zamieszczone będą na stronie internetowej diecezji. W naszej modlitwie polecajmy Miłosiernemu Bogu zmarłego Abp Henryka.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.