Wiadomości Parafialne 1152/2021/09/19

• W piątek, 24. września, katecheza przedchrzcielna w domu parafialnym.
  • W sobotę, 25. września, rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 18:00. Dzieci przynoszą ze sobą różaniec do poświęcenia. Uroczystość pierwszej Komunii planowana jest na 15. maja 2022 roku.
  • Dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w przyszłą niedzielę, 26. września, o 11:30.
  • Spotkanie organizacyjne dla nowych kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 10. października (niedziela) o godz. 18:00 w kościele (Msza św. i katecheza).
  • 12. listopada (piątek) podczas Mszy św. o godz. 18:00 JE Bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży, która przez dwa lata uczestniczyła w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu.
  • Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego planowane jest na 8. października. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:45 w domu parafialnym.
  • Dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek Caritas parafialnego.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  • Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniu 16. października 2021. Koszt pielgrzymki to 100 zł (z transportem i obiadem). Zapisy w zakrystii, więcej informacji u ks. Krzysztofa.
  • Skauci Europy działający przy naszej parafii werbują chłopców w wieku 9-11 lat. Dzisiaj, po Mszach św. o godz. 10:00, 11:30 i 18:00, przy wyjściu z kościoła możemy spotkać szefa gromady, Maksa Mrozka, który odpowie na wszelkie pytania.
  • Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie (Oaza) zaprasza młodzież z siódmej klasy szkoły podstawowej i starszych na Msze św. i spotkania formacyjne w piątki od godz. 18:00.
  • Zachęcamy do śpiewania w chórze parafialnym. Może to być okazja do rozwoju swoich umiejętności wokalnych, nauki poprawnego śpiewania oraz pogłębienia przeżywania liturgii poprzez poznanie funkcji i znaczenia muzyki liturgicznej. Zapisy i więcej informacji można uzyskać u pana organisty osobiście lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Odnowa Rodzinom Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza małżeństwa na warsztaty Jak budować jedność w małżeństwie. Warsztaty odbędą się 25. września w sali kurialnej przy katedrze. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  • W ostatnich 2 miesiącach na terenie parafii miały miejsce dwie próby włamania - do kościoła i plebanii oraz do garażu. Uszkodzone zostały zamki i powstała dziura w dachu garażu.

w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego