Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1160/2021/11/14

Ogłoszenia parafialne

  • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku pamiętamy o Kościele w Libanie, w kraju szczególnie dotkniętym cierpieniem.
  • W przyszłą niedzielę, 21. listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ oraz akt poświęcenia O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  • W przyszłą niedzielę, 21. listopada, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne, a po Mszach św. – zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP – zbierane będą ofiary do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
  • W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostanie powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelnego jej wypełnienia. Ankiety można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Wypełnione ankiety można: oddać Zespołowi Synodalnemu Parafii; lub wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”; lub wysłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. W Wiadomościach Parafialnych zamieszczamy modlitwę synodalną.

Modlitwa Synodalna

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,
zgromadzeni w Imię Twoje.
Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach,
naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni;
nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy
i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie,
który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna,
na wieki wieków.
Amen

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Liturgia na dziś

Logowanie