Wiadomości Parafialne - 1162/2021/11/28

• Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach codziennie o 6:45 (oprócz niedziel adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP - 08.12). Na roraty przynosimy lampiony.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek Caritas parafialnego na potrzebujących, w tym także p. Izie z ul. Derkaczy, której spalił się dom.
  • W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne wspierając Siostry Sakramentki.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 3. grudnia, wizyta u chorych od godz. 10:00. W tym dniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko rano.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 3. grudnia, po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. dr hab. Ignacy Kosmana, franciszkanin konwentualny z Niepokalanowa.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę, 5. grudnia, po Mszy św. o godz. 13:00 nabożeństwo eucharystyczne. Następnie spotkanie Koła Żywego Różańca w kościele.
  • W przyszłą niedzielę, 5. grudnia, zbierane będą ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • W nawie bocznej wystawiony jest kosz na dary świąteczne dla potrzebujących.
  • Zachęcamy do wypełnienia ankiety synodalnej dostępnej na stronie internetowej parafii i diecezji.
  • Został powołany Parafialny Zespół Synodalny w składzie: Lucyna Tabor - przewodnicząca, Marianna Kędzierska, Krzysztof Łukaszewicz, Karol Madaj oraz Mieczysław Natora.
  • Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w śpiewy podczas Pasterki, zapraszamy do włączenia się w chór parafialny. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w domu parafialnym (wejście od ul. Bartoszyckiej). Więcej informacji można uzyskać u pana organisty osobiście lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na Kościół.
  • Klerycy III roku zapraszają na sztukę Pan przemówił. Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
  • W księgarence parafialnej można nabyć książeczki Oremus na grudzień, książki za symboliczną złotówkę oraz świece wigilijne.
  • Dziękujemy panu Jackowi za posadzenie kwiatów wokół kościoła. Wkład parafii wyniósł 2 tys. zł.
  • Dziękujemy pani Annie Sieradzkiej za przygotowanie dekoracji adwentowych.