Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1165/2021/12/19

Ogłoszenia parafialne

 • Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa, dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
 • W wigilię Bożego Narodzenia, 24. grudnia, Msza św. będzie tylko o godz. 6:45. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00. W tym dniu tradycyjnie powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych. Kancelaria będzie nieczynna.
 • Obchód uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w nocy z 24. na 25. grudnia celebracją Godziny Czytań o 23:30. O północy celebrować będziemy uroczystą Mszę św. (tzw. Pasterkę). Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki, przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego o 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
 • W tym roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Taca przeznaczona będzie na budowę nowych świątyń w diecezji. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i wesprzeć w ten sposób Siostry Sakramentki.
 • W nawie bocznej wystawiony jest kosz na dary świąteczne dla potrzebujących.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 • Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w 2022 roku. Odbywać się ona będzie w dwojaki sposób. Parafian, którzy chcą przyjąć kapłana w domach, prosimy o zapisanie się w zakrystii. Wizyta odbędzie się wg porządku zamieszczonego w Wiadomościach Parafialnych oraz na stronie internetowej parafii (Kolęda 2022). Pozostałych parafian, z ulic wyznaczonych w danym tygodniu, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w piątek lub w sobotę. Na tę Mszę św. przynieśmy ze sobą wodę do poświęcenia, którą pokropimy domowników i domy mieszkalne.
 • Ofiary złożone podczas wizyty kolędowej przeznaczone będą na utrzymanie kościoła (bieżące naprawy, w dalszej perspektywie - malowanie).
 • Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. W zimie staramy się, żeby w kościele było ciepło, ale rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie (ostatni rachunek za ogrzewanie w okresie 16/09-31/11 wyniósł ponad 14 tys. złotych). Dziękując za wszelką dotychczasową pomoc, prosimy o wsparcie do puszki lub na konto bankowe parafii.
 • Wszystkim życzymy dobrych świąt Narodzenia Pańskiego. Zasiadając do stołu wigilijnego i dzieląc się opłatkiem, nieśmy sobie nawzajem dar Bożego pokoju, przebaczenia i miłości. Zatroszczmy się również o tych, którzy żyją samotnie, w ubóstwie, aby i oni mogli doświadczyć radości świątecznej.

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Liturgia na dziś

Logowanie