Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1166/2021/12/26

Ogłoszenia parafialne

 • Dzisiaj, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. i spotkanie opłatkowe w środę, 29. grudnia, o godz. 7:00.
 • Mszę św. i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego sprawować będziemy w piątek, 31. grudnia, o godz. 18:00.
 • Bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia w piątek, 31. grudnia, wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Ksiądz Biskup przypomina, że korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.
 • W Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 • Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w 2022 roku. Odbywać się ona będzie w dwojaki sposób. Parafian, którzy chcą przyjąć kapłana w domach, prosimy o zapisanie się w zakrystii. Wizyta odbędzie się wg porządku zamieszczonego w Wiadomościach Parafialnych oraz na stronie internetowej parafii (Kolęda 2022). Pozostałych parafian, z ulic wyznaczonych w danym tygodniu, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w piątek lub w sobotę. Na tę Mszę św. przynieśmy ze sobą wodę do poświęcenia, którą pokropimy domowników i domy mieszkalne.
 • Ofiary złożone podczas wizyty kolędowej przeznaczone będą na utrzymanie kościoła (bieżące naprawy, w dalszej perspektywie - malowanie).
 • W zeszłotygodniowej zbiórce do puszek na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 4 210 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
 • Zachęcamy do wypełnienia ankiety synodalnej dostępnej na stronie internetowej parafii i diecezji.
 • Dziękujemy wspólnotom - Kręgowi Biblijnemu, Różańcowi do granic Falenicy oraz Rycerstwu św. Michała Archanioła - za przygotowanie szopki. Dziękujemy Młodzieży Oazowej i Skautom wraz z ks. Krzysztofem za udekorowanie choinek. Dziękujemy panu Piotrowi Krauze za dar choinek, panu Teofilowi Turkowi za transport choinek, pani Annie Sieradzkiej oraz państwu Halinie i Krzysztofowi Kowalskim za dekoracje świąteczne w kościele. Dziękujemy chórowi parafialnemu - pod kierownictwem pana Krzysztofa Łukaszewicza, naszego organisty - za śpiew liturgiczny podczas Pasterki, służbie liturgicznej, kościelnym panu Stanisławowi i panu Jerzemu oraz wszystkim, którzy wytrwali w postanowieniu adwentowym uczestnictwa w Roratach. Dziękujemy za wszystkie dary świąteczne dla potrzebujących.