Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1182/2022/04/17

Ogłoszenia parafialne

 • Zapraszamy na celebrację Nieszporów kończących Triduum Paschalne dzisiaj o 17:30.
 • Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie.
 • Jutro, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy (II dzień świąt), ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W piątek (22.04) z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 • Konferencja chrzcielna dla rodziców dzieci, które mają przyjąć chrzest w niedzielę 24. kwietnia, odbędzie się w piątek, 22. kwietnia, o godz. 18:45 w domu parafialnym. Konferencję poprowadzi Domowy Kościół.
 • W 2. Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego (24. kwietnia) zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w kościele. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 • Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. W tej intencji różaniec codziennie o 17:30 (od wtorku) oraz adoracja Najświętszego Sakramentu (wt. i śr. 17:00-18:00, czw. 18:30-19:30, pt. 15:30-18:00, sb. 17:00-18:00, nd. 15:00-18:00). Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Krąg Biblijny.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej wraz z ks. Krzysztofem; panu Krzysztofowi Łukaszewiczowi, organiście, oraz chórowi parafialnemu; kościelnym: Stanisławowi Frelikowi i Jerzemu Cwilowi; wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie Grobu Pańskiego; pani Annie Sieradzkiej za dekoracje kwiatowe w kościele oraz pani Kazimierze Frelik za umycie okien w zakrystii.
 • Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocy, doświadczenia obecności Zmartwychwstałego Pana pośród nas.
 • Prosimy o żywność i środki higieny dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary możemy przynosić w niedziele w godz. 7:45-14:00 do Caritas parafialnego. W tych samych godzinach można odbierać dary.
 • Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Klasztoru Cystersów w Wąchocku oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie w dniu 2. maja 2022 r. Szacowany koszt, przy zgłoszeniu przynajmniej 40 osób, to 130 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa.

Wakacyjny porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00

Liturgia na dziś

Logowanie