Wiadomości Parafialne - 1185/2022/05/08

• W 4. Niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek Caritas parafialnego dla potrzebujących.
  • Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę, 11. maja, na różaniec o godz. 17:00 i Mszę św. o godz. 18:00.
  • W piątek, 13. maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w int. wynagradzającej za grzechy z prośbą o potrzebne łaski za wstawiennictwem NMP. Po Mszy nabożeństwo fatimskie - litania do NMP i procesja z figurą MB Fatimskiej. Prosimy Koło Żywego Różańca o udekorowanie figury MB żywymi kwiatami. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17:30.
  • W sobotę, 14. maja, przypada uroczystość NMP Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
  • W przyszłą niedzielę, 15. maja, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej. Dwie grupy dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 po raz pierwszy przyjmą Eucharystię. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: 7:00, 8:30, 10:00 (I Komunia), 12:00 (I Komunia), 14:00 i 18:00.
  • Próby przed uroczystością I Komunii w poniedziałek (9. maja) i we wtorek (10. maja) o godz. 19:00. Spowiedź dzieci przed I Komunią w piątek, 13. maja, od godz. 16:00. Ze względu na spowiedź dzieci komunijnych kancelaria parafialna w piątek, 13. maja, czynna będzie tylko rano.
  • Zachęcamy do modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji codziennie o 17:00 (w piątek 13. maja o godz. 17:30). Od poniedziałku (09.05) do niedzieli (15.05) modlitwę poprowadzi Rycerstwo św. Michała Archanioła.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w godz. 18:30-19:30, w pozostałe dni w ramach nabożeństw majowych. Ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią, w piątek (13. maja) nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Prosimy o żywność i środki chemiczne dla uchodźców wojennych. Dary możemy przynosić do Caritas parafialnego w niedziele w godz. 7:45-14:00. W tych samych godzinach wydawane są dary. Dziękujemy za pomoc.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • W księgarence parafialnej można nabyć książeczki Oremus na maj.
  • Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21. maja 2022 r. Zapisy w zakrystii.