Wiadomości Parafialne - 1186/2022/05/15

• Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. z udziałem dzieci komunijnych o godz. 10:00 i 12:00. Pozostałe Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 14:00 i 18:00. Dzieci będą uczestniczyły we Mszach św. w ramach "białego tygodnia" w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 18:00.
  • W poniedziałek, 16. maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  • W piątek, 20. maja, konferencja chrzcielna dla rodziców dzieci, które mają przyjąć chrzest święty. Konferencję poprowadzi Domowy Kościół.
  • W przyszłą niedzielę, 22. maja, Msza św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu eucharystii. Możliwość spowiedzi w tygodniu podczas Mszy św.
  • Zachęcamy do modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji codziennie o 17:00. Od poniedziałku (16.05) do niedzieli (22.05) modlitwę poprowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w godz. 18:30-19:30, w piątek w godz. 15:30-18:00, w pozostałe dni w ramach nabożeństw majowych.
  • Prosimy o żywność dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są w szczególności: olej, cukier, mleko, ser żółty, konserwy mięsne, dżemy, herbata. Dary możemy przynosić do Caritas parafialnego w niedziele w godz. 7:45-14:00. W tych samych godzinach wydawane są dary. Dziękujemy za wszelką pomoc.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • W księgarence parafialnej można nabyć książeczki Oremus na maj oraz pamiątki komunijne.
  • Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21. maja 2022 r. Zapisy w zakrystii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie uroczystości I Komunii św. oraz odpowiedzialnym za przygotowanie formacyjne dzieci.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22. maja, na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w kościele.