Wiadomości Parafialne - 1188/2022/05/29

• Dzisiaj, w 7. Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na misje.
  • We wtorek, 31. maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.
  • W pierwszy piątek czerwca (03/06) wizyta u chorych od godz. 10:00.
  • W przyszłą niedzielę, 5. czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę św. wigilijną uroczystości w sobotę, 4. czerwca, o godz. 18:00. Po Mszy św. wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa i czuwanie modlitewne do godz. 21:00.
  • W przyszłą niedzielę, 5. czerwca, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  • Zachęcamy do modlitwy różańcowej codziennie o 17:00 w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Od poniedziałku (30/05) do niedzieli (05/06) modlitwę poprowadzi Neokatechumenat i Rycerstwo św. Michała Archanioła.
  • Prosimy o dary dla uchodźców wojennych z Ukrainy: żywność i środki czystość - szczególnie kasza, mąka, mleko, sery żółte i wędliny, a także mydło i szampony. Dary możemy przynosić w niedziele w godz. 7:45-14:00 do Parafialnego Zespołu Caritas (wejście do kościoła od ul. Czekanowskiej). Dziękujemy za pomoc.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych i czerwcowych (od 01/06) w tym tygodniu połączonych z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • 16. czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10:00 procesja do czterech ołtarzy. Prosimy wspólnoty o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
    • I ołtarz (róg ul. Narcyzowej i Bartoszyckiej): Młodzież Oazowa i Skauci;
    • II ołtarz (róg ul. Bartoszyckiej i Filmowej): Domowy Kościół;
    • III ołtarz (przy ul. Walcowniczej): Rodziny Szensztackie, Różaniec do granic Falenicy, Rycerstwo św. Michała Archanioła;
    • IV ołtarz (na froncie kościoła): Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Krąg Biblijny.
  • W księgarence parafialnej można nabyć książeczki Oremus na czerwiec.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • W przyszłą niedzielę, 5. czerwca, po Mszach św. Młodzież Oazowa rozprowadzać będzie ciasta. Uzyskane fundusze przeznaczone będą na wakacyjne rekolekcje formacyjne.

Wakacyjny porządek Mszy św.

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 18:00