Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne -1191/2022/06/19

Ogłoszenia parafialne

 • Dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 • W czwartek, 23/06, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Obchód uroczystości rozpoczniemy Mszą św. wigilijną w środę, 22/06, o godz. 18:00.
 • W czwartek, 23/06, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała, pobłogosławimy wianki podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • W piątek, 24/06, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00, 9:30 na zakończenie roku szkolnego, 15:00 i 18:00 - główna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. dziekana dr. Krzysztofa Waligóry, proboszcza parafii w Zerzniu. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego o 17:30. Litania do NSPJ będzie odmówiona na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Konferencja chrzcielna dla rodziców dzieci, które mają przyjąć chrzest w przyszłą niedzielę, odbędzie się w piątek, 24/06, o godz. 19:00 w domu parafialnym. Katechezę poprowadzi Domowy Kościół.
 • W sobotę, 25/06, obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • Od przyszłej niedzieli, 26/06, porządek Mszy św. wakacyjny - nie będzie Mszy św. o godz. 13:00 w niedziele i 15:00 w piątki. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00-17:00.
 • Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Szczególnie potrzeba mleka, serów, wędlin oraz słodyczy. Dary możemy przynosić do księgarenki parafialnej (wejście od ul. Czekanowskiej) w niedziele w godz. 7:45-14:00. W tych samych godzinach wydawane są dary.
 • Zachęcamy do modlitwy różańcowej w int. zakończenia wojny codziennie o 17:00. Prosimy Koło Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej od poniedziałku, 20/06, do niedzieli, 26/06.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 • Zgłoszenia na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku u ks. Krzysztofa.
 • Organizowana jest pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu w dniach 30/06-02/07. Więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa.
 • Ksiądz Biskup mianował ks. Krzysztofa Węglarza, dotychczasowego proboszcza parafii w Rudzienku, proboszczem parafii NSPJ w Warszawie Falenicy. Ksiądz Wojciech Jarzyna został mianowany proboszczem parafii w Lucynowie. Ksiądz Krzysztof Szczepanik został mianowany wikariuszem parafii w Otwocku Śródborowie. Ksiądz Radosław Chilimoniuk, neoprezbiter, został mianowany wikariuszem tutejszej parafii.