Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1192/2022/06/26

Ogłoszenia parafialne

 • Od dzisiaj do 31 sierpnia porządek Mszy św. wakacyjny. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13:00, a w piątki o godz. 15:00.
 • Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00-17:00.
 • Wizyta u chorych w pierwsze piątki miesiąca wznowiona będzie od września.
 • W środę, 29 czerwca, w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, taca przeznaczona będzie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji, codziennie w godz. 17:00-18:00. W piątki adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. Nabożeństwo do św. Judy Tadeusza i św. Michała Archanioła we wtorki o 17:50, nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy w środy o 17:50.
 • Zachęcamy do modlitwy różańcowej w int. zakończenia wojny na Ukrainie codziennie o 17:30. Prosimy wspólnotę Różaniec do granic Falenicy o poprowadzenie modlitwy od poniedziałku 27/06 do niedzieli 03/07.
 • Parafialny Zespół Caritas zbiera żywność dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary możemy przynosić do księgarenki parafialnej (wejście od ul. Czekanowskiej) w niedziele w godz. 7:45-13:00. W tych samych godzinach wydawane są dary.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 • Zgłoszenia na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku u ks. Krzysztofa.
 • Organizowana jest pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu w dniach 30/06-02/07. Więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa.
 • Ustępujący Proboszcz, ks. Wiesław Kazimieruk, na własną prośbę otrzymał od ks. Biskupa zgodę na roczny urlop zdrowotno-naukowy i zamieszkanie na terenie diec. siedleckiej. Stosownie do dekretu w dniu dzisiejszym w obecności księdza Dziekana nastąpi przekazanie parafii nowemu Proboszczowi. Parafia nie jest zadłużona, stan konta jest na plusie. Ustępujący Proboszcz dziękuje wszystkim parafianom, w tym służbie kościelnej, za 9-letnią współpracę i życzy wszystkim obfitości łask Bożych na drodze ziemskiego pielgrzymowania do Domu Ojca.